[ stameni @ 03.02.2014. 15:00 ] @
Operativni sistem koji koristim je Windows XP sa instaliranim SP3. Prilikom pokretanja određene aplikacije, u sistemskom trayu se pojavljuje simbol u obliku znaka uzvika na žutom trougliću, a u odgovarajućem "balončiću" (tooltipu) se pojavljuje sledeća greška:

Citat:
Windows - Fatal Aplication Exit
Kerio Personal Firewall Driver: AppendFragmentToLongPath:
GetLongFileName error: C000000F, File Office 14


Ono što mene zanima je karakter ove greške; o čemu je tu reč?

U stvari, najbitnije su mi posledice ove greške (na primer, poput alocirane, pa neoslobođene memorije; otvorene, pa nezatvorene datoteke; ...).

Da li neko zna?
[ valjan @ 03.02.2014. 16:00 ] @
32-bitno okruženje je ograničeno na imena fajlova dužine 256 karaktera (u Windows 7 to je podignuto na 32767 ako se ne varam), s tim što se u ime fajla računa cela putanja do njega npr. c:\Program Files\Microsoft Office\Office14\WINWORD.EXE ima 53 karaktera (C:\se računa kao 2, svaki \ se računa kao 1, ekstenzija se takođe broji). Ti negde imaš neki fajl koji je verovatno negde zavučen u gomili podpodpodpodfoldera pri čemu su nazivi pojedinih foldera predugački i onda aplikacija koju pokrećeš pokuša da joj pristupi i dođe do ove greške, ili je možda upravo exe fajl te aplikacije taj koji je tako zatrpan pa ima dugačko ime. Neke aplikacije takođe imaju max_path podešavanje koje se može razlikovati od sistemskog. Deluje mi da ima neke veze sa Office-om, to ćeš ti sad dalje sam proveriti...
[ stameni @ 12.02.2014. 14:43 ] @
U međuvremenu, malo sam istraživao po Event Vieweru, i nisam naišao na neke kritične probleme koji bi me sprečavali u korišćenju aplikacije (naime, aplikacija ipak uspe da se pokrene, uz prijavu ove greške). Mislim da ću moći da živim sa tim

BTW, hvala na objašnjenju