[ Predrag Supurovic @ 04.02.2014. 08:44 ] @
Stiglo mi od Carine obaveštenje da moram da se pojavim u Savskoj 2 u Beogradu da preuzmem paket. Pošto obaveštenje nije bilo naročito informativno morao sam da zivkam telefonima dok najzad nisam našao nekoga da mi objasni o čemu se radi.

Naime, ispostavilo se da je paket za mene prebačen u odeljenje za pravna lica i da mogu da ga preuzmem samo ako se lično pojavim u toj Savskoj 2.

Kvaka je što je paket poslat na fizičko lice, tj. mene. Izgleda da je carinik koji je sortirao pošiljke pogrešno kategorisao paket i sad je završio tu gde je.

Razlog je što sam paket naručio sa radioamaterskog sajta pa su ga adresirali sa OM PREDRAG SUPUROVIĆ YT9TP. Neuki carinik je izgleda zaključio da se radi o nazivu firme.

Carinici su izričiti da iako je njihova greška, nema drugog načina da uzmem pošiljku nego da se lično pojavim u Savskoj 2. Ne vrede ništa objašnjenja da je to preveliki trošak za paket male vrednosti i da se radi o njihovog grešci te da nemaju prava da ljudima prave nepotrebne troškove.

Paket umesto mene može da podigne i neko drugi ali samo ako ima moje ovlašćenje uredno overeno u sudu, što je opet trošak.

Kada se stvarno radi o firmi, firma može da da ovlašćenje bilo kome na svom memorandumu overenom pečatom i potpisom ovlašćenog lica. Avaj, pošto se radi o grešci firma ne postoji pa je to nemoguće rešiti na taj način.

Da li je neko bio u sličnoj situaciji i zna kako ovo može da se reši a da ne moram stvarno da uzimam slobodan dan i idem u Beograd?

[ ademare @ 04.02.2014. 13:28 ] @
Imao je jedan clan sad ne mogu da se setim ko , ali slicno, on je i dao svoje ime, ali adresu firme gde radi, pa oni usmerili na deo za Pravna lica.

On je licno isao jer je iz Beograda i preuzeo .

Tako da ta Birokratija ti je detaljno objasnila da ti nece dati osim licno. Da li se isplati dolaziti do Beograda ti znas sta je u pitanju i koliko je placeno, tako da ti moras da odlucis da li ces dolaziti ili ne.

Mozes ako nesto nije velike vrednosti da pustis da se vrati i da trazis deo novca nazad umanjen za povratnu postarinu. To naravno ranije ugovori sa sajtom.Samo da im napises da je njihova greska, oko adrese. Ako je nesto sitno po gramazi, to moze da ti bude manji trosak nego dolazak do BG-a i gubljenje celog dana , tamo - amo.

Posle porucis opet ovaj put sa urednijom adresom itd.
[ Dexic @ 04.02.2014. 13:42 ] @
Ako nije obicna posta, pitas posiljaoca da koriguju primaoca. (moguce je u letu da se uradi za DHL/FedEx/TNT, pa cak i Royal Mail registered cini mi se)


Inace, sad ce ventura i Dinkovic da dodju da ti objasne da to sve moze, i da ti samo krijes nesto, pa nemas prave isprave :D "Zakon se kod nas korektno sprovodi, svi ovi koji imaju probleme sa paketima i carinom su nesto muljali" ;)
[ bakara @ 04.02.2014. 20:27 ] @
Tesko da ovu glupu zavrzlamu mozes jednostavno zavrsiti bez tvog licnog dolaska u BG.

Ja bi nazvao carinu i rekao im da to odmah vrate nazad, a ti se javi prodavcu i javi mu da zbog netacnog imena i prezimena carina vraca paket i da to posalju ponovo za tacnim podacima.
Ne bi smelo to nista dodatno da te kosta.
[ Lavlja_Jazbina @ 04.02.2014. 21:30 ] @
Citat:
Stiglo mi od Carine obaveštenje da moram da se pojavim u Savskoj 2 u Beogradu da preuzmem paket.

Bez pecata?
[ Predrag Supurovic @ 04.02.2014. 22:31 ] @
Rešeno. Juče sam poslao imejl sa žalbom i Upravi carina i Pošti navodeći činjenično stanje i da se radi o njihovoj grešci.

Jutros sam krenuo sa telefoniranjem, počev od direktora Uprave carina, onda su me upućivali sve niže na lestvici šefovanja dok najzad nisam došao do istog šefa koji mi je juče po službenici poručio da nema šanse da bilo kako preuzmem paket osim da lično dođem u Beograd.

Ovaj put mi je rekao da nema nikakvih problema i da će mi poslati paket poštom. U isto vreme mi je stigao imejl iz Uprave da su ispitali slučaj i da će mi paket biti poslat. Malo kasnije stigao je odgovor i od Pošte da je paket preuzet od carine i na isporuci je.

Dakle, samo je trebalo krenuti sa prave strane - odozgo.