[ Nemanja Avramović @ 04.02.2014. 13:23 ] @
Imam server kod leaseweb-a, kao "managed", odnosno oni su izvršili setup (apache, ftp, dns, php, mysql, whm, cpanel, ...), ali nisu baš voljni da rešavaju "softverske probleme", odnosno dok server odgovara na ping neće puno da se cimaju.

Do danas je sve radilo ok, i baš dok sam gledao nešto po sajtu od jednom mi iskoči "the server at interestingfacts.org is taking too long to respond"... sačekam ja malo, vidim ništa se ne dešava. Odem u njihov "self service center", ulogujem se, rebootujem server, on se opet "digne", i od tog trenutka svi sajtovi na serveru vraćaju:

Citat:
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Evo delova par poruka koje sam razmenio sa njihovom podrškom:

Citat:
Thank you for your reply, it could have several reasons for example the file system has went into read only mode 'corrupted file system' or it
could just be because you have ran out of space on your / partition.


Proverim (df -h) i vidim da ima dovoljno prostora, te ih zamolim da ordade fsck (pošto su to pominjali ranije), pa onda:

Citat:
I checked the server and it did not require a file system check because everything was still in read write mode.

I remotely connected to the server and I think it could be an issue with the rights that are configured.

it could be that apache is wrongly configured as the website is reachable but showing a error page.

I believe its most likely a configuration error as something must have changed.

You could check the servers log files to see what exactly has happened.


Dajem ruku da niko nije menjao nikakva podešavanja na serveru jer samo ortak i ja imamo root password. Jedino ako je server kompromitovan ili je hardverska greška.

Ima li neko ideju koje logove da gledam i šta da tražim? Već su počeli ljudi da me zivkaju i da šalju mejlove jer im sajtovi ne rade

U pitanju je CentOS 6.4. U WHM mogu da uđem, ako išta znači.
[ Nemanja Avramović @ 04.02.2014. 13:51 ] @
Naleteh na guglu da je neko imao sličan problem i rešio je to tako što je pokrenuo /scripts/disablefileprotect

To sam i ja uradio i voila - sajtovi rade. Kontam da sam ovako isključio suPHP ili tako nešto, pa ako neko ima ideju kako da uključim opet taj "file protection" a da sve radi, to bi bilo super

edit: Zaključio sam da su svi folderi imali chmod 750 a ova skripta koju sam pokrenuo je vratila chmod na 755 ali samo za public_html foldere svakog accounta. Poddomenima i dalje nije moglo da se pristupi, ali to sam sredio tako što sam ručno vratio chmod na tim folderima na 755.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 04.02.2014. u 22:21 GMT+1]