[ Nemchi89 @ 08.02.2014. 01:43 ] @
Promenio sam graficku karticu sa geforce gt220 na HD 4870 i graficka super radi, samo se jedan problemcic javlja.. Naime kad se komp pokrene ventilator ne vrti, nego tek kad upalim Speedfan i namestim na koliko hocu da radi.. Zanima me da li je to mozda zbog toga sto nisam uninstal nvidia drivere, sto koristim XP ili nesto trece..? Ako neko zna bio bih zahvalan. Poz!
[ Binary Mind @ 16.02.2014. 19:24 ] @
Bilo bi poželjno da očistiš drajvere od bivše kartice uz pomoć nekog softvera kao što je driver sweeper ili slično. Znači sad sledeći korak je da skroz očistiš i ATI i Nvidia drajvere pa ponovo instaliraš ATi drajvere. Bilo bi poželjno da napišeš koju tačno ATI HD 4870 karticu imaš (proivođač i model). Takođe ATI HD 4870 je popriličan potrošač i ako imaš neko ubogo kung fu napajanje bilo bi uputno da promeniš isto. Neki minimum za komotan rad sa tom karticom bi bio neki Chieftec od 500W jer znam da sam, kad su navedene kartice bile aktuelne, imao problema sa njima i slabijim napajanjima cak i kad bi bila od boljeg proizvođača kao što je već navedeni Chieftec.
[ gilopile @ 16.02.2014. 19:39 ] @
Moguce je i da je neko cackao i njen BIOS i izmenio vrednosti FAN RPM/TEMP. Pogledaj i u GPU-z koliko se greje, jer se mozda FAN pali na 40-ak C, akarta u pocetku skroz hladna. Proveri i da li su sve zice na FANu ok, pregledaj i konektor...

Dobro je sto ipak mozes softwerski da kontrolises obrtaje, tako ako nista ne pomogne, onda mozes kontrolisati sa EVGA Precision, od-do temperatura/RPM...
[ Nemchi89 @ 17.02.2014. 00:05 ] @
Sad kad kupim jos neke delove cu reinstalirati windows, pa ce svakako biti reinstal. Nije kungfu firma je Qtec, kupio sam od nekog cove sto dovlaci iz Svajcarske, ali nije ni Chief.. Radi super, samo kazem to... medjutim ja nju odma stavim vent na 40% ili ako je zahtevnije nesto 50%, i ona je na nekoj malo temp dok igram, tipa 47 C, tako da... Hvala na odgovorima.
[ gilopile @ 17.02.2014. 11:56 ] @
Ako nista ne uradis po pitanju automatske kontrole venta, onda instaliraj EVGA Precision i ne moras posle nista rucno da cackas. Program ce preuzeti na sebe da se bakta sa brzinom FAN-a....samo podesi kako mislis da je ok i cekiraj da se podize sa OS-om i nema brines.
[ Nemchi89 @ 01.03.2014. 02:22 ] @
Ok, ustanovio sam da se pokrece pri odredjenoj temperaturi, ali se meni ne svidja to da stalno bude preko 70 i to u mirovanju, zato sam instalirao onaj EVGA program i sve je super. Pitao bih jos nesto ako nije problem, da li FPS zavisi samo od grafike ili su tu jos neki parametri tipa procesor, ram.. Da li bih ja mogao npr clockovati moju grafiku sa programom i na koliko?
[ KrkaCiC @ 01.03.2014. 03:16 ] @
Fps prvenstveno zavisi od graficke,ali naravno zavisi i od proceora,ram memorije,ploce i harda

Dakle najbitnije je da je graficka Ok za odredjenu igru,pa onda cpu. Opet,bitan je i chipset na ploci,tj da nije neki krs vec neki jaci.

Ali sve zavisi i od igre,jer ako je igra zahtevna treba sto bolja,jaca i novija graficka
[ Nemchi89 @ 01.03.2014. 03:50 ] @
Igra je starija, a grafika novija :) igra je iz 2008 ili 09 a grafika je hd 4870.. doduse procesor je malo losiji a nema ni puno rama.. E sad meni je drug nesto pricao, pa nisam siguran da li je to tacno... On mi rece da kod MMO RPG-ova kvalitet slike zavisi od grafike, brzina interface-a i to od RAM-a a npr kad je puno ljudi prisutno, tipa raid ili PVP (20-80 ljudskih karaktera) da je tu najbitniji procesor.. Da li je to tacno.. Naravno to je malo grubo receno.. Hvala!