[ vit @ 08.02.2014. 11:46 ] @
Pozdrav svima!

Zamolio bih sve ako nije problem da me upute malo u cene odrzavanja i izrade sajtova. Dobio sam neki manji poslic pa nisam siguran koliko da naplatim, a hteo bih da ispadnem skroz korektan. Evo u cemu se radi:

1. Kompanija ima html sajt eng/sr i posao bi obuhvatio samo promene informacija na sajtu, par novih slika i prerada jedne flash galerije. Ukupno bi imalo da se na 11 stranica promeni text, kao sto rekoh galerija u flashu i 3 slike nove da se dodaju u sidebaru. Koliko bi bila realna cena da im trazim za ovaj posao?

2. Takodje planiram da im ponudim izradu novog sajta u WP-u. Imaju sve ukupno 13 stranica, 4 slidera, jednu galeriju i ostalo je manje vise standardno. Sajt bi takodje bio eng/sr. Kolika je realna cena za izradu ovakvog resenja. Naravno koristio bih neki template.

Unapred zahvalan!
[ pavlito88 @ 08.02.2014. 14:15 ] @
Zdravo,

Koliko sam shvatio, oni ce ti dostaviti materijal (slike i text).

Ovo bi se smatralo nekim sitnim promenama, za koje ti ne treba mnogo vremena (tipa oko 1 sat efektivnog radnog vremena).
Bitno je da znas koliko cenis svoj rad i kolika je slozenost posla.

Licno naplatio bih 10-15 eur za ovakve stvari.

Opet postoje varijatne , da im ti smisljas i pises text, sredjujes slike (photoshop , etc).
Za to je drugacija cena.

Ako im budes nudio sajt, (gotovu temu), racunaj na to da postoji mogucnost da ti klijent trazi, da im radis promene u strukturi strane.
Npr, "e ajde mi ovaj meni pomeri malo levo", ili "ajde malo ovo dugme povecaj i u desno..."
Ako znas da se snalazi po temi, onda ti to nece biti problem. Ako ne znas, onda jbg....

Ako se budes odlucio za temu, onda racunaj do 50$ za kupovinu teme + potrebno vreme za podesavanje, pravljenje stranica i sadrzaja + hosting....
[ vit @ 08.02.2014. 19:16 ] @
Puno hvala na odgovoru!

1. I mislio sam da im otprilike trazim toliko.
2. Znam kako je kad pocnu da traze dodaj ovo, dodaj ono a u stvari ne znaju sta tacno hoce :)
Sreca pa se dobro snalazim sa html i css. Da li je realno da im trazim oko 220e-250e (u to je naravno ukljucen hosting i domen)?
[ pavlito88 @ 08.02.2014. 20:03 ] @
Pa to je skroz korektna cena, obzirom da ne radis dizajn i kodiranje. Vec samo instalaciju teme i podesavanje.
Ako uspes super :)

Pitanje je ako su malo upuceniji u to, onda mogu da ti spuste cenu, ali sto da ne pokusaj, pa ako budu nesto prigovarali spusti im malo.
Imaces i tu posla sigurno.

Ako traze da im sajt ima neke "slozenije funkcije", onda ce ti trebati vremena da se upoznas sa temom malo, da nadjes odgovarajuce plugine i da ih prilagodis dizajnu.

Sve u svemu , daj sebi duzi rok, cisto da imas vremena da to odradis kako treba.
[ vit @ 09.02.2014. 22:18 ] @
Ok.
Puno hvala na odgovorima.
pozz