[ Obby @ 11.02.2014. 16:14 ] @
Pre mesec dana sam reinstalirao W7 na mom racunaru sa DVD-a koji imam. Disk je ispravan 100%, ovo je druga-treca reinstalacija koju radim. Zamolila me drugarica pre neki dan da uradim to i njoj, imala je XP pa htela da predje na W7. Ajde, rekoh, nije problem. Jooj, zayeba mog!
Prvo sam podesio da CD bude prvi boot, HDD drugi. Ubacim disk, restartujem komp i on krene startovanje XP-a! Wtf? Proverim jos jednom u BIOSu, sve podeseno kako treba. Probam jos jednom - ista prica. Treci, cetvrti put... isto. Otvorim direktno disk preko My computer, pokrenem instalaciju, izadje start meni, klik na Install ali kad je trebalo, nije mi se pojavila opcija da formatiram particiju! Samo, on je meni samo ponudio - Load driver i Refresh! Nigde Format i sl. Ajde, krenem u instalaciju, zavrsi se sve, restart i onda je brzinom munje prikazao ekran na kome me je pitao koji sistem hocu da pokrenem i pokrenuo W7. Posle sam na C disku imao folder Windows.old a nakon jos jednog pokusaja i folder Windows.old.000!!!
Nakon par sati maltretiranja, provalim da na ploci postoji neki QFlash, pandan BIOS-u gde je kao prvi boot postavljen HDD i nikako ne dozvoljava da se to promeni! Ne reaguju strelice kad hocu da selektujem CD za prvi boot!
Na kraju sam rucno izbrisao ta dva foldera i ostavio samo sedmicu. Sistem radi, podigao je i SP1 ali je zaglavio tokom update-a nekih drugih zakrpa.
Instalirao sam sve programe kao i kod mene na racunaru, zvuk radi, ADSL radi ali nece da pusti sve filmove u GOM plejeru jer trazi kodeke za. mkv i. mp4 fajlove! Meni sve sljaka bez problema.
Sistem ocigledno ima neki konflikt sa XPom ali ja ne znam koji niti kako da ga resim. Reinstaliracu joj jos jednom sve, nije mi tesko, ali hocu da formatiram disk pre svega. Kako to da izvedem ako imam ovakav problem?
Ne mogu da se setim koja je oznaka maticne u pitanju, znam da je MSI proizvodjac. Ako je bitno, saznacu pa cu javiti.
Da li smem da iskopiram ceo CD sa instalacijom na C particiju, formatiram je iz Windowsa samog i restartujem ako on nece da krene boot sa CD?
Ajde dajte neki predlog, mozak mi probi ova sto joj ne radi zvuk na filmovina! Kao da je to najvaznije! :-)

[Ovu poruku je menjao Obby dana 11.02.2014. u 18:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Obby dana 11.02.2014. u 18:50 GMT+1]
[ valjan @ 11.02.2014. 18:22 ] @
Čekaj, da li si proverio da ona ima DVD uređaj a ne CD uređaj? Naravno da nećeš moći da bootuješ DVD sa CD uređaja... I Q-Flash je alatka za flešovanje BIOS-a, barem koliko ja znam, to nije alternativa BIOS-u, pomoću tog alata ažuriraš BIOS na noviju verziju...
[ Obby @ 11.02.2014. 20:11 ] @
Ma, jok. Ima DVD sigurno. Doduse, My computer - Manage - Device manager prijavljuje nesto kao TSS Corp DVD bla, bla, bla ali je DVD u svakom slucaju. Znaci, nije problem u tome. Lupam glavu vec 3 dana i pokusavam da provalim kako da ga nateram da krene u boot sa DVD-ja a ne sa harda.
Da li bih dobio nesto ako bih iskopirao ceo instalacioni DVD Windows na, recimo, E particiju u neki folder (ima C, D i E particije) i pokrenuo instalaciju odatle, s tim da mu kazem da hocu instalaciju na C drajv?
Zbunjuje me najstrasnije to sto mi ne nudi opciju "Format"!! Znaci, moj komp sam reinstalirao sa tim istim DVD-jem 28.12. prosle godine, sve je bilo gotovo za 5-6 sati ukljucujuci i instalaciju programa koje koristim, sve apdejtove koje je Windows prijavio (instalacija Windowsa je iz 2009. godine, jasno ti je koliko ih ima).
[ jolemisa @ 11.02.2014. 20:48 ] @
Posto i ti imas Win.7 prebaci njen HDD kod tebe i kada ga prijavi u task baru kao novi drajv,onda idi desni klik na My Computer,pa u padajucem meniju opcoja"manage",sacekas neki sekund,onda izlazi drugi prozor i tu nadj komandu "Disk Managment".Onda izaberi particiju na koju hoces novu instalaciju i na nju desni klik i dobices sledeci meni gde je i mogucnost za "Format" te particije.Posle raskaci i stavi na taj drugi komp i podesi u BIOS-u novo dizanje OS-a sa DWD Room-a i ako je njen BIOS u redu onda bi trebalo sve da krene kako treba.
[ Obby @ 11.02.2014. 21:16 ] @
Citat:
... i ako je njen BIOS u redu onda bi trebalo sve da krene kako treba.


A sta ako nije? Salu na stranu, pretpostavljam da jeste jer da ima neki problem, pojavio bi se pre neki dan kada smo sve radili.
Ajde, upisacu ovo kao moguce resenje (da budem iskren, nije mi palo na pamet) pa ako niko ne bude dao jos neki predlog - usvojicu tvoj kao onaj sa najvise glasova! ;-)