[ Stevcho @ 14.02.2014. 18:27 ] @
Evo ovako,hteo bih da izvršim povezivanje usb wireless adaptera sa računarom ali preko usb-lan adaptera i usb splitera (ženski-ženski). Interesuje me da li će raditi usb wireless adapter jer je spojen na drugačiji način a utp kabl je dugačak 25 metara. Nadam se da ste razumeli,a evo i slika kako sam mislio da povežem.
[ gilopile @ 14.02.2014. 18:38 ] @
Ufff, ala si ga zakomplikovao :D Nece to druze moci tako. Taj wifi stick i USB LAN moraju ici klasicno u racunar ( na USB +5V data + i -), jer rade pomocu drajvera koji su za njih pisani, a neophodan je OS... AKo sam ja dobro razumeo ti hoces da LAN kabel bocnes u racunar, a sa druge strane da imas WIFI ruter ili AP? AKo je tako ne moze ova solucija nikako. Moraces se snaci za klasican WIFI ruter...
[ Stevcho @ 14.02.2014. 19:06 ] @
pa isto isto kako je prikazano na slici "povezivanje" samo sto drugi kraj utp kabla bi ukljucio u racunar. Predpostavio sam da nece moci tako ali nisam bio siguram,pa sam odlucio da pitam negog ko je strucniji u ovome. Hvala ti puno za pomoc! pozzdrav!
[ gilopile @ 14.02.2014. 19:08 ] @

Nema na cemu!

Pozdrav!
[ tox master @ 14.02.2014. 20:03 ] @
Tebi treba ovako nesto

http://www.ebay.com/itm/New-US...ain_15&hash=item4615fb278b

Ova stvarcica je isprobana na usb stampacu i radi na oko 30 metara lan kabla.
Usb wireless vuce prilicno struje iz racunara pa ne bih mogao garantovati da li bi radilo preko ovoga.
[ Stevcho @ 15.02.2014. 16:22 ] @
Hvala ti na predlogu prijatelju! Samo je pitanje da li moze iz lan-a na racunaru da se napaja usb wireless adapter,bilo bi dobro da moze. Da li mozda znas gde u Srbiji moze da se kupi takav adapter kao sa linka?
[ tox master @ 15.02.2014. 17:12 ] @
Ovo ne ide na lan vec samo koristi lan kabal za povezivanje.
Na oba kraja ovih adaptera su usb konektori,muski i zenski a lan kabal ide izmedju njih za povezivanje.
Bas danas prijatelj dobio 2 komada i hoce sa njima da poveze na 10m bar kod citac pa cu ako budem mogao probati moj usb wireless kad odem da li radi.

Ne znam konkretno u Srbiji gde mozes da nadjes to,proguglaj a i pitanje da li ti se isplati jer ovaj kolega jedan par uredjaja platio oko 15 eura a za te pare mozes i neki wireless ruter da kupis.
[ Stevcho @ 15.02.2014. 19:08 ] @
Nisam dobro razumeo,sada mi je jasno.
Zamolio bih te kada budes probao tvoj usb w adapter da javis da li moze ili ne.
HVALA Pozdrav!