[ Seawulf @ 15.02.2014. 09:38 ] @
Zdravo, postavio sam ovaj post samo na engleskom(naslov) na ovom forumu u Javi(pogrjesio sam)pa ga stavljam ovdje jer je u Javascript.
Pocetnik sam u ucenju Javascript i imam zadatak da napravi nesumicno kretanje jedne lopte u canavas koji je sirine 400 a visine 480.
Gledao sam na interent i svugdje sam nasao sa vise lopti i Math.random medutim meni netreba Math.random nego basic Randomize.nextInt
koji nemogu da provalim, ako moze pomoc.
Evo moga koda:

Code:
var RADIUS = 100;
//definicija za canvas
var minx = RADIUS;
var maxx= getWidth()-RADIUS;
var miny = RADIUS;
var maxy = getHeight()- RADIUS;

function start(){
//definicija  kruga
    var circle = new Circle(RADIUS);
    circle.setPosition(getWidth()/2, getHeight()/2);
    add(circle);

//Timer koji treba da radi nesumicno lutanje lopte po canavasu    
    setTimer(crazy, 100);
    
}

function crazy(){
//ovdje neumijem da ubacim min i max(variable koji mi definisu canavas da bi lopta mogla da se krece
    var random_number = Randomizer.nextInt(min, max);
    circle.setColor(Randomizer.nextColor());
}



Koristi odgovarajuće tagove za izvorni kôd.

[Ovu poruku je menjao Nikola Poša dana 15.02.2014. u 20:14 GMT+1]
[ Nikola Poša @ 15.02.2014. 19:25 ] @
Mislim da si sa nekim stvarima i dalje ostao u Javi, bez obzira što si premestio ovu temu u JS forum. Jer na primer, u JS-u ne postoji ta setTimer funkcija, već setTimeout. Takođe ne znam da li je to Randomizer neka tvoja custom komponenta, ali ja za tako nešto ne znam u JavaScript-u. Za generisanje random brojeva, koristi Math.random(). Ako hoćeš da dobiješ random broj u određenom opsegu, npr. između 1 i 100, to možeš da postigneš na sledeći način:
Code:
var randomNumber = Math.floor((Math.random() * 100) + 1);
[ Seawulf @ 17.02.2014. 08:26 ] @
Netreba meni math.random pa da mi broji od 1 do 100 nego mi treba pozicija nesumicno kretanja jedne lopte
u kanavasu, to nemogu da nadem.A ovo jeste u JavaSriptu.
Pozz