[ ntodic @ 19.02.2014. 09:04 ] @
Pozdrav svima,

Oslanjajući se na Google mape, radijalnu pretragu i lociranje posetioca sajta napravili smo servis koji omogućuje da nađete najbliži bankomat, menjačnicu ili banku.
Interesantna mogućnost je što svi objekti imaju radno vreme, pa možemo pretražiti objekte koji su trenutno otvoreni.

Vrlo zgodno ako u 10 sati noću tražite otvorenu menjačnicu u okolini :)

Nadam se da ćete naći par minuta i testirati aplikaciju: http://namapi.rs/

PS. Trenutno prikupljamo podatke o entitetima na mapi, tako da su na mapi vidljivi test podaci.
[ SlobaBgd @ 19.02.2014. 09:16 ] @
Zašto je potreban e-mail da bih pristupio sadržaju? Kako to poboljšava servis?
[ ntodic @ 19.02.2014. 12:03 ] @
Na mnogo načina, ali to ipak nije tema ovde :)

Naravno, unesena email adresa se ni na koji nacin ne proverava, pa možete uneti i nepostojeću ;)
[ Bufalo Kikiriki @ 19.02.2014. 21:08 ] @
Citat:
ntodic:
Vrlo zgodno ako u 10 sati noću tražite otvorenu menjačnicu u okolini :)

I odemo na tvoj sajt koji nije prilagođen mobilnim uređajima i ništa ne uradimo ;)
Ja bih pre poradio na razvoju sajta da bude prilagođen kako računarima tako i mobilnim uređajima.
[ Dzoni103 @ 19.02.2014. 22:11 ] @
Sto se tice dizajna, nije los. Ali je ostalo malo prostora za ono sto je naj bitnije, a to je mapa. Ako bih radio re-dizajn, definitivno bih uzeo foru od Google Maps-a, i ubacio neki side-meni, koji se pojavljuje po potrebi. Ovako jedina mana bi bila kompatibilnost sa mobilnim uredjajima, ako ne responsive, onda zaseban sajt tipa m.namapi.rs.
[ abitbp6_ @ 20.02.2014. 23:19 ] @
Ukucam "aleksinačkih rudara", u nadi da će mi pokazati rajfajzen u Grand kazinu, prvi put mi pokaže Šumadiju i Batočinu, drugi put završim na ekvatoru, zapadno od Gabona i južno od Gane. Vidim da ima još dosta da se radi. BTW, bolje napravite apk za Android.
[ ntodic @ 22.02.2014. 18:34 ] @
Momci hvala na feedbacku! Sklonili smo deo sa email adresom i ubacili Facebook komentare.

Hehe ovo sa ekvatorom je interesantno :) Ispravićemo svakako još dosta stvari.
Ideja je da ispravimo nekoliko bagova, uradimo responsive design( možda i android app kasnije) i da omogućimo "mini prezentacije" za menjačnice i banke.