[ N.M. @ 19.02.2014. 20:26 ] @
Pozdrav svima,

zanima me da li je neko testirao Raspberry PI u radu kao test production web server sa par web aplikacija? Za početak bih postavio lokalno LAMP okruženje sa svn-om.
[ Sleepless_mind @ 19.02.2014. 23:06 ] @
Testirao sam ga na razne načine, ali ga ne bih postavio kao production server.
Za neku home primenu je sasvim ok. U svakom slučaju preporuka za testiranje.
Meni radi sa XBMC kao home media player i taj deo posla radi sasvim zadovoljavajuće. Testirao sam ga i kao digital signage klijent uređaj, HDMI i 1080p, takođe završava posao.
[ jablan @ 20.02.2014. 06:59 ] @
Što da ne, možeš da ga koristiš za šta god hoćeš. Moraš samo da budeš svestan da to nije serverska mašina, i da ima jako slabe performanse, lošu mrežu, primarni medijum koji nije predviđen za puno pisanja (SD karta) itd. Ako je to OK za tvoje poslovne zahteve, zašto da ne...
[ N.M. @ 22.02.2014. 13:16 ] @
Meni bi najviše služio kao lokalni server sa svn-om a po potrebi i kao test web server kada sa drugarima radim neku aplikaciju.

Zanimljivo mi je da sve to isprobavam tako da mi nije ni problem ako te bude tako brzo radilo. Bitno mi je da mogu da imam test server koji mogu da konfigurišem po mojim potrebama.
[ jablan @ 22.02.2014. 20:46 ] @
Apsolutno je OK za to, ako ti je dovoljno brz i ako ti je 512Mb memorije dosta. (mislim da si nas zbunio sa onim "test production server", ili je test ili je production)