[ centuriem @ 19.02.2014. 21:31 ] @
Imam integrisanu zvucnu na BIOSTAR Group TA770E3 kojoj je 5.1 sistem, normalno sa zadnje strane, sa prednje imam dva dzeka za slusalice, ukljucim ih, slisalice rade a problem mi je mikrofon, kao da ne postoji, kupio sam nove slusalice sa mikrofonom, sve moguce sam probao, otkacio sam mic boost ispod pink front panela, nije mi otkaceno mute u recording controlu, samo sto su mi tamniji cd volume, mic volume, line in i ne funkcionise mi advanced control kod njih, sto puta sam nekako izlazio na kraj sa ovim problemom e sad nikako, jos uvek koristim xp, ne mogu da provalim u cemu gresim, procitao sam sve teme vezane za ovakve slucajeve i nista, sve sam uradio kao pre, ne razumem, ako se ko sseti cega bio bi mu zahvalan!?
[ gilopile @ 19.02.2014. 21:46 ] @
Pre svega, pokusaj sa ovim drajverima:

http://downloads.guru3d.com/Re...udio-driver-download-2936.html

Znaci u recording control, ovako stoji:


Cekiran mic?



Obrati paznju i ovde da ne stoji na DIGITAL INPUT






[ centuriem @ 19.02.2014. 21:51 ] @
nemam select, na tom mestu je mute, saamo da naglasim, xp je u pitanju, sve je tako kao kod tebe!?
[ gilopile @ 19.02.2014. 21:53 ] @
Nije, isto je XP

Nego, da li tebi Audio manager prijavi kada bocne mic, tj. izbaci da biras koji ce ulaz biti? Ako ne izbacuje, uninstal te drajvere i instaliraj one sa linka koji sam okacio.

A sta kaze ovde, da li mozes ovde da cekiras MIC?

Ako ne moze, mislim da nije drajver dobar...

[ centuriem @ 19.02.2014. 22:07 ] @
uopste ne postoje klizaci u mixeru,samo ispod da strikliram mute.
ovi drajveri sto si mi postavio link su za 7, vistu, osmicu............
[ gilopile @ 19.02.2014. 22:12 ] @
Probaj u recording control da stikliras to `mute` i vidi da li radi, ako ne uninstal audio drajver iz device managera i instaliraj one sa linka. Kada skines i otpakujes u neki folder, dobices dva foldera, jedan za wi7/8, a drugi za XP, ti, naravno instaliraj taj za xp pa javi da li je proradilo i da li si dobio opcije koje nisi imao...
[ centuriem @ 19.02.2014. 22:25 ] @
ok, javicu se cim nesto uradim, u svakom slucaju hvala
[ centuriem @ 22.02.2014. 11:52 ] @
jos uvek nista, nece da mi pokrene uopste exe fajl, ne znzm zbog cega
[ gilopile @ 22.02.2014. 12:07 ] @
Ako mislis na onaj drajver skinut sa 3Dguru, to je self extracting arhiva. On ga po default-u otpakuje u temp, ali ti idi na onu kockicu desno sa tri tacke ( ...) i oderdi dam gde ces da ti otpakuje instalaciju. Najbolje je da napravis new folder pa navedes na njega. potom, klasico pokrenes Setup.exe i drajver pocinje sa instalacijom.

Pozz!
[ centuriem @ 23.02.2014. 08:50 ] @
uradio sam extrakt, nece da otvori exe fajl, nece uopste da pokrene instalaciju, koji je problem nemam pojma,kad kliknem na setup.exe samo sekundu pokaze pescanik i nista se ne desi dalje...sistem je svez

Operating System
MS Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
AMD Athlon II X4 620 39 °C
Propus 45nm Technology
RAM
4.00 GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Motherboard
BIOSTAR Group TA770E3 (CPU 1) 36 °C
Graphics
ACI VW192 (1440x900@60Hz)
1024MB ATI Radeon HD 4800 Series (MSI) 39 °C
Hard Drives
313GB Hitachi Hitachi HDT721032SLA360 (SATA) 35 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40
Audio
ATI Function Driver for High Definition Audio - ATI AA01

i jos nesto, procesor mi radi na 780 mhz umesto na 2.6 ghz, bar tako pise kad pogledam u control panelu-system

[Ovu poruku je menjao centuriem dana 23.02.2014. u 10:24 GMT+1]

http://www.winwin.rs/slusalice...oduct_tabs_alticomments_tabbed
slusalice koje sam uzeo, nove su

[Ovu poruku je menjao centuriem dana 23.02.2014. u 10:49 GMT+1]

kad u podesavanjima u skypu kliknem da proverim zvuk, tada mi se i ona skala za mikrofon pomera a kad pokusam da kazem nesto uopste, kao da ga nema

[Ovu poruku je menjao centuriem dana 23.02.2014. u 11:01 GMT+1]
[ gilopile @ 23.02.2014. 13:51 ] @
Uh,uh, pa onda je moguce da ti je OS u raspadu. Najbolje bi bilo, ako bi podigao friski, pa onda instalacija drajvera. Mora da prodje taj Setup.

Pokusaj pre svega da preskeniras sa malwarebytes anti malware. Moguce da su i neki sistemski fajlovi korumpirani/obrisani/zarazeni i zato nece zvuk da radi i ne mozes pokrenuti instalaciju. Pokusaj i rucno iz device managera da instalises taj otpakovani drajver...navedes na folder...

Ajd nam slikaj audio recording control...i reci da li aplikacija detektuje kada bocnes mikrofon u crveni dzek pozadi? Pokusaj da iskljucis sa ploce audio front panel, pa probaj opet mic da zabodes nazad u plocu ( crveni jack )

Da li se uopste cuje MIC na zvucnicima, tj, kad pojacas u audio panelu MIC ili na kojem je vec slajderu...Odmutiraj sve, pojacaj pa probaj.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 23.02.2014. u 15:03 GMT+1]
[ centuriem @ 24.02.2014. 15:22 ] @
kako da ubacim sliku, inace sve je odmutirano, ali ne mogu da smanjujem i pojacavam, jer su slajderi zatamnjeni, instalirao sam malware, skenirao, obrisao sve inficirane fajlove i opet nece da pokrene setup.exe, ostale instalacije pokrene bez problema, malware, npr, da li je moguce da mi se za pola sata bez antivirusa napuni kanta virusima, malwarima, spywARIMA I TOME SL.?
[ gilopile @ 24.02.2014. 15:50 ] @
Cek, ce, da li ti, kada otpakujes one drajvere sa guru3D dobijes ove fajlove u folderu WDM_R270?



Ako se nista ne desava kada dvokliknes na `setup.exe`, onda nesto sa OS-om nije uredu. Moguce je, kako nije, da nabasas na neki virus za kratko vreme. Naravno sanse su manje nego kada si bez antivirusa duze vreme, ali mogucnost postoji...

Pokusaj i rucno da updatujes drajver taj koji si otpakovao iz device manager-a - desni klik - update driver...have disk...pa navedes na folder WDM...
[ centuriem @ 24.02.2014. 16:25 ] @
uradio, na master dobio mic in, ali na record i dalje tama, ne verujem, kako da postavim sliku da vidis, kada strikliram ono mic boost onda mi stalno nesto svirka u slusalicama, kada destrikliram prestane, na skali naskypu mi i dalje registruje toonove na mikrofonu
[ gilopile @ 26.02.2014. 16:55 ] @
Zato sto ti nije cekiran u recording panelu MIC, vec je najverovatnije stereo MIX i zato pisti. U skype-u ti verovatno registruje taj brum....Nesto te drajveri zezaju jer ne mozes da odaberes MIC kao ulaz.

Da li ti ponudi izbor kada prikljucis dzek u audio karticu, tj. u taj ljubicasti ulaz za MIC?

Sliku postavljas na UPLOAD UZ PORUKU ( imas dole desno) ili okaci negde na neki sever pa pastuj ovde izmedju [img]LINK OVDE [/img]

Ako imas TeamViewer, mogu da bacim pogled, jer mozda negde gresis :)
[ centuriem @ 26.02.2014. 20:22 ] @
za pocetak izvini sto odgovaram, ovako, ali kad ugrabim vremena onda i odgovorim, ako nije problem za vikend cu imati vise vremena pa cemo odraditi TeamViewer-om, naravno ako tebi odgovara?
[ gilopile @ 26.02.2014. 21:13 ] @
Ma nije frka, nigde ne zurimo....

Vazi, javni ti pa cemo da probamo i tako. Mnogo mi je lakse kada vidim, nego ovako. Probacemo sve varijante, pa cemo zakljuciti sta je po sredi. Valjda :D

Pozz!