[ sax386 @ 19.02.2014. 22:19 ] @
Prošlog leta sam hteo da kupim, na sajtu Alibaba, kućni destilator vode iz zdravstvenih razloga. Kontaktirao sam jednu njihovu firmu i poslali su mi mejlom da uplatim 60 $ za uređaj i 65 za brzu poštu tako da je ukupan iznos bio 125 $. Pošto znam da je ograničenje za uvoz fizičkom licima 50 evra znam da nisam prekoračio limit ali kako se uplata svih 125 $ vrši na jedan isti račun pomislio sam da će carinska služba sve to protumačiti kao iznos cene robe pa će obračunati carinu. Iz tih razloga sam odustao od kupovine. Imam nekoliko pitanja.

1 Da li carinska služba uvažava 60 $ kao cenu robe i zato ne obračunava carinu ?
2 Da li se mora izvršiti špediterski posao kada roba ide brzom poštom i koliko to košta?
3 Koliko će mene koštati roba kada platim sve troškove sa porezom (na ovo pitanje ne morate da odgovarate jer je malo zahtevnije)?

Unapred hvala
[ ademare @ 20.02.2014. 13:50 ] @
Ma koliko ti moj odgovor moze izgledati bezveze, najbolje je da nazoves telefonom, bas tu Kurirsku sluzbu i da se raspitas.

Jer idu razne price, jedni navodno sabiraju i postarinu, tako je inace po zakonu, dok navodno ima onih koji ne sabiraju. Jedni navodno ne naplacuju spedicuju nikada, neki uvek, a neki navodno samo ako ima carine itd.

A niko nije probao bas svakog kurira u svakoj mogucoj situaciji, tako da mejl ili telefon, i dobices najtacniju informaciju , od kurira sa kojim nameravas da imas posla.