[ valerijan @ 20.02.2014. 22:00 ] @
Dobro veče!

Pokušao sam da pronađem prave drajvere za Realtek RTL8139 mrežnu karticu (matičnoj ploča / antika ASUS CUSL2-C).

Instalirao sam nekoliko verzija, ali nije uspelo.

Windows XP SP3 je sveže instaliran.

Interesantno je da sam juče pokušao sa drugom matičnom i nije uspelo.

Danas sam aktivirao ovu ASUS ploču, instalirao Win, ubacio karticu.

U jednom trenutku su i svetlele diodice nazad, čak je i bila poruka Limited Or No Connectivity...ali je onda sve utihnulo.

Na kartici još piše sledeće:

Realtek RTL8139C, 14430S1

i

8139 ver 6.0

p.s. možda je ova tema za Hardware?

[ jolemisa @ 21.02.2014. 13:59 ] @
Probaj ove:http://download.cnet.com/RTL8139C-zip/3000-2112_4-154844.html
[ valerijan @ 21.02.2014. 18:26 ] @
Hvala, ali nije uspelo :(

Tačnije "kaže" da "could not find better match for your hardware..."

WiFi ruter ga vidi, dodelio mu je i IP adresu...vidim da je to "ime" tog kompa, ali je i dalje "Limited or no Connectivity".

Interesantno je da od trenutka pokretanja Crvena dioda Link svetli, a čak je i zelena svetluckala na početku.

Ovo se događalo pre pokušaja sa drajverima sa linka.
[ jolemisa @ 21.02.2014. 23:23 ] @
Jesi li radio deinstal prethodnih drajvera,jer ako nisi mogu doci u sukob i ne moze se instalirati nov drajver.Udjes u kontrol panel i Add Remove i nadji realtekove drajvere i uradi uninstal,pa ponovo probaj taj isti,cim je on davao znake da hoce da se instalira,sigurno ga je omelo to od prethodnih pokusaja.Probaj nije veliki posao,a moze da uspe.
[ valerijan @ 22.02.2014. 11:20 ] @
Pokušao sam to da uradim, ali kartica je postala nevidljiva...

Nema je, ubacivao sam je u druge slotove i ništa :(
[ jolemisa @ 22.02.2014. 14:39 ] @
Nadam se sa to nisi radio dok je bio upaljen komp.
[ gilopile @ 22.02.2014. 14:45 ] @
Dobro prebrisi kontakte kartice i vidi sam LAN konektor da li su svi kontakti na svojim mestima.

Pokusaj i u device manager-u da ides na opciu scan for HW changes. To bi trebalo da pomogne da je ponovo OS vidi, pa onda idi na install...

Mada, ako je pisalo `Limited or no Connectivity`, znaci da kartica radi i da su drajveri ok, a nije dobro podesavanje...Ako ti je iskljucen DHCP server, onda moras sam dodeliti IP LAN kartici...Pogledaj i u control panel/Network Connections da li je ima. Pa tu idi na nju/properties pa cekiraj `show icon in notification area when coonected` tako ces uvek imati uvid u stanje mrezne kartice.
[ valerijan @ 22.02.2014. 20:38 ] @
@jolemisa bio je ugašen, taj deo sam savladao ;)

@gilopile poku[ao sam sa "San for HW changes" i ništa. Gumicom obeisao kontakte i proverio, sve je iu redu.

Sad kad si napisao ovo, "setio" sam se da sam (u očajanju) sam promenio-dodelio IP adresu:

IP adress: 192.168.0.5
Subnetmask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.1

To je bilo pre dva dana i mislim da kad sam sledeći put pokrenuo komp više nisam "imao" Lan karticu...

Imam Linksys WRT54G2 V1 i TP-LINK TD-8816, ako je to bitno.

Da još jednom dodam da je Linksys video ovaj kompjuter.
[ gilopile @ 23.02.2014. 01:04 ] @
Cek, ajmo ovako....

Da li racunar uopste prijavi karticu kada je presleis u neki drugi PCI slot i pokrenes racunar?

Da li je ima u device manageru pod network adapters ili other?

Da li se nesto desava kada ukljucis i iskljucis LAN kabel iz nje?

Ako je svuda odgovor `NE`, plasim se najgoreg:(

To sto si postavio IP adresu, moguce da je `otisla` iz task bar-a, jer je u rezimu conectable i automatski se `sakrije`, zato sam i rekao da odcekiras `show icon in notification area when coonected`, ako je uopste ima u DM ili control panel/network conections/ pod nazivom Local Area Connection
[ valerijan @ 23.02.2014. 01:27 ] @
Ne prijavi je "kada je preslim u neki drugi PCI slot i pokrenem racunar".

Nema je "u device manageru pod network adapters ili other".

Nema promena "kada ukljucim i iskljucim LAN kabel iz nje"?

Povodom poslednje rečenice: Nema je u "network connections".

Jedina dobra stvar je što slotovi rade, tako da nisam i njih dokrajčio a nadam se ni načeo...

Pokušaću sutra sa dugom pločom, ako je ne registruje...skidam šrafove da iskoristim metalni deo.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 23.02.2014. u 02:44 GMT+1]
[ gilopile @ 23.02.2014. 02:09 ] @
Hm, po svemu sudeci, izgleda da je prdnula u cabar :(

Pokusaj sa drugom plocom, pa sta bude. Ili neku drugu bocni u tu plocu. Mada, ako PCI slotovi rade, 99% da je ona u pitanju.

U svakom slucaju, javi sta je bilo.

Pozz!
[ valerijan @ 23.02.2014. 13:17 ] @
Ne radi ni na drugoj ploči. Doduše i ta druga je iz sličnog perioda, ali nakon ovakvog razvoja događaja teško da ću je isprobati na nekoj "novijoj".

Nije mi jasno kako sam je dokrajčio i da li joj je presudio neki drajver ili ono IP "podešavanje".

Uglavnom, nisam ni znao da li je 100% ispravna (ali bi trebalo da je bila).

Polako sklapam delove za ovu ploču, pa će služiti za NET aktivnosti...i baš je tu blokirao dalji razvoj :(
[ gilopile @ 23.02.2014. 13:57 ] @

E jbg, izgleda da je riknula.

Tesko da joj je IP ili drajver presudio, najverovatnije se desilo slucajno u tom momentu...

Moraces nabavljati drugu...