[ broker @ 20.03.2004. 21:02 ] @
Pogledajte ovo necuveno ponasanje.

Nije dosta sto je nasa zemlja ionako ozloglasena na Internetu pa ne mozemo normalno da radimo elektronsko placanje i kupovinu preko Interneta, samo nam jos treba da nas neko stavi sve zajedno na crnu listu i da nam blokiraju i email.


Delivery-date: Sat, 20 Mar 2004 14:45:06 -0600
Received: from webmail.verat.net (ursus.verat.net [217.26.64.159])
by mx1.vdial.verat.net (8.12.10/8.12.10) with SMTP id i2K7RV0b015416;
Sat, 20 Mar 2004 08:27:31 +0100
Received: from 213.244.199.79
(SquirrelMail authenticated user srlexic)
by webmail.verat.net with HTTP;
Sat, 20 Mar 2004 08:27:31 +0100 (CET)
Message-ID: <[email protected]>
Date: Sat, 20 Mar 2004 08:27:31 +0100 (CET)
Subject: SPECIJALNA AKCIJA ZA KOSOVO: OBAVEZNO PROCITATI!
From: "Economy office - Agencija InfoEconomy" <[email protected]>
To: ##email_sakriven##
Reply-To: [email protected]
User-Agent: SquirrelMail/1.4.2
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain;charset=iso-8859-1
X-Priority: 3
Importance: Normal
X-Virus-Scanned: ClamAV version 'clamd / ClamAV version devel-20040206', clamav-milter version '0.66k'
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
X-MIME-Autoconverted: from 8bit to quoted-printable by mx1.vdial.verat.net id i2K7RV0b015416

10 e-mailova za Kosovo

Agencija InfoEconomy organizuje akciju ''10 e-mailova za Kosovo'' u okvir=
u
koje poziva sve ljude dobre volje da putem najve=E6e svetske mre=9Ee,
Interneta, informi=9Au ostale korisnike =9Airom sveta o tragediji koja je
pogodila srpski narod na Kosovu i Metohiji.

Ovim putem pozivamo sve stanovnike Srbije sa pristupom Internetu da
slanjem 10 e-mail (poruka elektronske po=9Ate) svojim prijateljima,
poznanicima i poslovnim partnerima objasne i prika=9Eu stradanje srpskog
naroda na Kosovu i Metohiji.

Akcijom ''10 e-mailova za Kosovo'' =9Eelimo da pomognemo izgradnju medijs=
ke
slike o de=9Aavanjima na Kosovu i Metohiji i upoznamo svetsko javno mnjen=
je
sa stradanjima srpskog naroda i svetinja putem Interneta =96 najmo=E6nije=
g i
najve=E6eg medija na svetu!

Tako=F0e, pozivamo i sve srpske web sajtove i elektronske =E8asopise da
postavljanjem reklamnih bannera, slanjem obave=9Atenja svojim korisnicima=
i
drugim vidovima komunikacije i kori=9A=E6enja Interneta pomognu ovu akcij=
u.

Molimo korisnike Interneta u Srbiji i Crnoj Gori da ovu poruku
distribuiraju svim prijateljima, poznanicima i poslovnim saradnicima u
zemlji i inostranstvu i tako pomognu ovu akciju.


O Kosovu i Metohiji
-------------------------------------
Pred o=E8ima zanemele me=F0unarodne zajednice de=9Aava se nezapam=E6en te=
ror
albanaca nad preostalim srpskim mstanovni=9Atvom. Spaljeni manastiri,
ubistva i progon Srba uz nereagovanje me=F0unarodne zajednice i zna=E8ajn=
ijih
politi=E8kih faktora u celom svetu predstavljaju nezapam=E6en slu=E8aj u
svetskim razmerama.

Dodatne informacije mo=9Eete dobiti pozivom na=9Aeg INFO CENTRA 064-156-4=
3-07
ili slanjem elektronske poruke na [email protected]

------------------
Srdjan Jankovic
Internet konsultant

InfoEconomy SA =96 Agencija za poslovno informisanje
Cara Lazara 55, 23000 Zrenjanin, Srbija i Crna Gora
http://www.economy.co.yu/info/
Tel. ++381 (0)64 156 43 07
Fax. ++381 (0)23 36 210



[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 23.03.2004. u 20:03 GMT]
[ McKracken @ 20.03.2004. 21:25 ] @
Kao i one dripce, koju ubise saljuci SMS (mislim na "Brkatog") da okrenes broj i da prilozis 150din.

[ srlexic @ 20.03.2004. 22:19 ] @
Ukoliko pogledate potpis moje poruke videcete da ovde nema nikakvih elemenata spama i zaista nismo pokusavali da zloupotrebimo situaciju na Kosovu da spamujemo ljude.

Javno iznosenje istina i pozivanje ljudi da pronose svoj glas protiv raznih vrsta terorra normalna je pojava u svetu i zaista ne znam zasto pojedinci demistifikuju ove akcije.

Ukoliko primetite pored Vase zaslepljenosti spam-om, da u pozivu stoji da sve svoje korisnike, prijatelje i poslovne partnere pozivamo da posalju svojim PRIJATELJIMA, a ne vladama drzava, slucajno odabranim korisnicima (kao sto je bilo pozivano u jednom skupu elektronskih poruka) nadam se da cete shvatiti cilj ove akcije.

Pozivamo Vas da ubuduce proverite svoje navode pre iznosenja u javnost i unapred se ogradjujem od recnika u pismu koje ste nam uputili povodom ove akcije. Elementarne kulture nikad dosta u Vasem slucaju.

Stojim na raspolaganju za dalje komentare.
[ fanfon @ 21.03.2004. 00:30 ] @
Potpuno podrzavam srlexic-a u onome sto radi! Mislim da to moze samo pomoci da se bar deo istine progura u beli svet posto je tamo slika o srpskom narodu i Srbiji nimalo ruzicasta sa tendencijom ponovnog satanizovanja bez obzira na ono sto se desava.
[ dmc @ 21.03.2004. 02:19 ] @
Pa iskreno mislim da ova akcija ne bi mnogo pomogla, ali ljudi morate shvatiti da je sloboda u iskazivanju protesta najbitnija, pa na koji god nacin to radili, mislim mnogo je teska tema da bi sada nesto flame-ovao, pa cu skratiti. Svako nek radi sta mu se radi ;) Uostalom salje sa svog providera, svoga naloga i archi svoj link i smara svoje drugove ;) sta ima u tome lose .......
[ srlexic @ 21.03.2004. 06:38 ] @
Hvala na podrsci,
stvar je sustini i zaista mislimo da pomazemo na jedini nacin na koji mozemo.

[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 23.03.2004. u 20:05 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 21.03.2004. 06:58 ] @
Pa, to samo zavisi sa koje strane to posmatrate.
[ cbbj @ 21.03.2004. 22:59 ] @
Posto sam u istoj akciji ucestvovao svim srcem, misilm da imam na osnovu povratnih informacija razloga da dam procenu "spama". Ograjdujem se takodje od izgovorenih reci o tome koga treba spaliti umesto dzamija! Smatram da je spaljivanje dzamija, kao i spaljivanje ljudi, isto tako akt bezumlja, psihicke poremecenosti i/ili kombinacija jednog i drugog. Nasuprot takvom stavu, ova plemenita akcija Srdjana Jankovica je protkana zeljom da u okviru moci obicnog pojedinca ucini neko humano delo za svoj narod!

Pre nego sto sam i stigao da prevedem tekst poruke na engleski jezik, nasi zakleti prijatelji u Slovackoj su mi trazili da im sto pre dostavim neku poruku o stradanju naseg naroda. Oni su oberucke prihvatili ovu akciju, a to su veoma ozibljni ljudi i u toj akciji nisu videli nikakav spam!

Isto tako, reakcije nasih ljudi, koji su u toj akciji iskazali svoju humanost i ljudskost i na dostojanstven nacin pomogli nasim sunarodnicima, pokazuju da ni oni tu poruku nisu doziveli kao spam.

Akcija je bila potpuno dobronamerna i nije imala nikakvih spamovskih namera i ciljeva. No, kao i obicno, kritike su se dale ocekivati od namcora koji bi izgleda spalili sve u zivotu osim svojih licnih sujeta.
[ Ni ten ichi ryu @ 22.03.2004. 02:50 ] @
Citat:
No, kao i obicno, kritike su se dale ocekivati od namcora koji bi izgleda spalili sve u zivotu osim svojih licnih sujeta.


humano ili ne, lepo ili ne, broker je totalno u pravu. Sujeta nema apsolutno nikakve veze sa stotinama junk mailova koje ljudi svakodnevno primaju.
ja bih rado prosledio tu poruku, ali to je zaista spam.
[ Free_Sex @ 22.03.2004. 09:21 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu:
Citat:
No, kao i obicno, kritike su se dale ocekivati od namcora koji bi izgleda spalili sve u zivotu osim svojih licnih sujeta.


humano ili ne, lepo ili ne, broker je totalno u pravu. Sujeta nema apsolutno nikakve veze sa stotinama junk mailova koje ljudi svakodnevno primaju.
ja bih rado prosledio tu poruku, ali to je zaista spam.


Dobro mozda i jeste spam .... ali sasvim je to nebitno !
Ono sto meni smeta kod spama (pored toga sto ga ima dosta, i treba vise vremena da bi se radilo sa njim) je to sto neko na taj kvaran nacin zaradjuje pare ....

E sad posto je doticni, koji je zapoceo ovu akciju u dnu poruke ostavio i podatke koji se mogu protumaciti kao reklama ..... ne znam da li nije spam.

Ali u svakom slucaju, vise volim takav spam nego "enlarge your ....." i "holy s*/t it feels like real p**y". Zar nije tako ?
[ broker @ 22.03.2004. 12:50 ] @
Kao to je poznato, nepismeni nikad nece priznati da su nepismeni. Ljudi mi posalju spam a onda tvrde kako to nije spam jer se oni, eto bore da pomognu svojoj zemlji i narodu. A posto nemaju argumente da seodbrane onda pocinje klasicna prozivka i vredjanje.

Gospodo, nemate vi pojma sta sam ja sve radi o radim za dobro ove zemlje i naroda. Stvar je samo u tome da ja oko toga ne dizem prasinu, posto mi je dovoljna satisfakcija da sam nesto uradio, korisno i efikasno.


Isto kao sto nije u redu paliti dzamije, razbijati izloge i maltertirati Siptare i ostale muslimane u Srbiji, isto kao sto nije u redu napadati siptarske sajtove, tako nije u redu ni slati spam da bi se navodno "obavestio svet sta se desava". Srecom, pokazalo se da je Srbija u kratkom periodu dovoljno sazrela da ne pravi takve stvari i da su ovakvi incidenti samo sporadicna pojava onih kojima treba malo vise vremena da pokapiraju neke stvari.

Ako vec necete da se zalozite, da ulozite svoj trud ili novac, za srpsku stvar, nemojte to raditi i ime, na racun i, na zalost, stetu drugih.


[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 23.03.2004. u 20:06 GMT]
[ cbbj @ 23.03.2004. 02:51 ] @
Ako je cinjenje dobra na svaki nacin svom narodu spam, onda blago nama. Nebitno, glupo je uopste raspredati bilo kakvu dalju argumentaciju, pa preostaje jos samo reci toliko da ce se svacije delo pokazati i dokazati... tako da, zivi bili pa videli.
[ broker @ 23.03.2004. 10:46 ] @
Caka je da to sto vi radite NIJE DOBRO za ovaj narod, a problem je sto to ne shvatate.

Imate mali milion nacina da putem Interneta "objasnjavate istinu", a vi ste nasli da koristite nelegalan.

[Ovu poruku je menjao Mihailo dana 23.03.2004. u 20:07 GMT]
[ srlexic @ 23.03.2004. 10:59 ] @
Citat:
broker:
Isto kao sto nije u redu paliti dzamije, razbijati izloge i maltertirati Siptare i ostale muslimane u Srbiji, isto kao sto nije u redu napadati siptarske sajtove, tako nije u redu ni slati spam da bi se navodno "obavestio svet sta se desava".


Nije zaista u redu, ali raspitajte se kod nasih provajdera sta su "necije" mail-bombe ucinile u jeku najvece medijske kampanje na stetu Srba.

Prekidamo ovu komunikaciju jer zaista se ne vredi raspravljati s Vama, jer ste pokazali elementarno nepoznavanje situacije u kojoj se nalazimo, a niko ni na ovom Forumu ni uopste nije kriv zbog Vasih frustracija koje biste trebali da lecite u nekim drugim, medicinsakim ustanovama.
[ Mihailo @ 23.03.2004. 11:31 ] @
Mislim da ovakva akcija nema baš mnogo smisla. Čak i da 100.000 ljudi pošalje po 10 mejlova to je samo milion „obaveštenih“, naravno pod uslovom da svi pročitaju i da sve zanima. A BTW, većina ljudi koje obavestite su Srbi koji već prate šta se događa pa samim tim akcija i nema mnogo smisla. Zatrpavanje poslovnih saradnika političkim materijalom cenim nije baš mnogo pametno po lični interes. A pogotovu nema smisla zatrpavati ljude u Srbiji takvim mejlovima.

Umesto toga trebalo je ići na pisanje medijskim kućama, uz što više fotografija i činjenica koje oni mogu da provere. Ako bi naši mejlovi mogli da promene pogled na situaciju samo jedne medijske kuće, to bi značilo nekoliko (stotina, desetina) miliona novoobaveštenih što je daleko veći učinak (a pritom i sasvim legitimno, medijske kuće i jesu tu da bi prikupljale i distribuirale informacije) nego akcija direktnog obaveštavanja pojedinaca (koje pritom tako nešto verovatno ne zanima, ako nisu Srbi) koja se lako može oceniti kao spamovanje.
[ Mihailo @ 23.03.2004. 11:35 ] @
Upsut, molim učesnike (srlexica i brokera) da se suzdrže od ličnih prozivki i civilizovano razgovaraju.
[ broker @ 23.03.2004. 16:17 ] @
Mihajlo, zaboravio si Veljica da opomenes. On je poceo sa vredjanjem ispod svakog nivoa. Mislim, znam coveka, razumem ga, ne moze drugacije da ucestvuje, a i ima licni problem sa mnom, ali opet nije u redu da za to koristi ES.

S druge strane, ja sam bas gledao da s distanciram od licnih prozivki koje su ovde odmah krenule. Ne vidim svrhu da ulecem u diskusiju na taj nacin s obzirom da znam ko su ljudi koji me licno prozivaju i zasto to rade.

Mislim, ono, spameri su uvek ovako reagovali kad ih neko prozove, na to smo navikli?



Srlexicu, radim ja dosta, samo sto ne pricam, zato sto ne mislim da je bitno ko radi nego sta se radi i da se radi, a i neke stvari nisu za javnost. Pogotovo necu tebi da referisem sta radim :) Bitno je da se za to sto ja radim ne ugrozava one koje ne treba a da je korisno, korisno je :)

Mozes da drecis koliko hoces, ono gore je spam. Niti smo u prijateljskim niti poslovnim niti bilo kojim drugim vezama koje ti daju za pravo da mi ono saljes na mail. Valjda ce te RBL malo opametiti...
[ srki @ 23.03.2004. 16:27 ] @
Pedja, u pravu si da je u pitanju spam ali mislim da si malo preterao sa optuzbama jer ne smatram da je to ucinjeno sa losom namerom pa da to nazovemo necuvenom zloupotrebom i da pozivas na njihovo rusenje i razbijanje...Verujem da je to uradjeno iz neznanja i nepoznavanja internet-bontona pa je sve to moglo i malo lepse da se saopsti i objasni da ta akcija nema mnogo smisla kao sto je Mihailo objasnio.
[ Mihailo @ 23.03.2004. 18:12 ] @
Još jednom molim učesnike da se drže teme i suzdrže od ličnih prozivki.
Ako budem opet morao da čistim temu, zaključaću je.
Imate PP, mail, ICQ, etc. pa se prozivajte do mile volje.
[ Gojko Vujovic @ 23.03.2004. 18:38 ] @
Srđane, samo da znate - da je ovo iole normalna zemlja, pretpostavljam da biste i zbog tog pozivanja na spamovanje mogli da odgovarate, ili bi makar provajder nešto preduzeo protiv toga. Niko ne spori vašu dobru volju da pomognete narodu na Kosovu, ali spam nije dobro rešenje ni za jedan problem. Razmislite još malo na tu temu, možda je broker oštrije reagovao kao veliki borac protiv spama, ali ima smisla to što govori.
[ cbbj @ 23.03.2004. 22:59 ] @
Sto se tice tvoje sugestije jednom od ucesnika u raspravi da je trebalo i mene da prozove, to jasno pokazuje ko ima licni problem. Ja sa tobom nikada nisam imao licnih problema, ti si imao problema sa mnom (i mojom familijom), tako da cemo taj problem ostaviti da ostane tvoj licni problem. Svoj licni problem si, uostalom, ispoljio u samoj prvoj poruci gde si pozvao na spaljivanje. Ne brini, doci ce i taj "svetli" cas kada ces moci ljude poput mene i da spalis, ako te to zadovoljava.

A to sto si napisao da me znas, nisam siguran u to. Istina je da smo se sreli jednom u tvom gradu, zahvaljujem se na gostoprimstvu, bilo je lepo i kolegijalno (s aspekta ES-a), ali na tome ce i ostati posto nema alternative u mom slucaju, a i tvoji razni postupci posle toga su prilicno zanimljivi, no nemam nameru da te prozivan zbog toga koliko god ti umirao od zelje da ja budem prozivan, proganjan i spaljivan.

Sto se tice onoga sto ti i drugi nazivate spam, ja sam sa svoje strane zadovoljan da niko od ljudi kojima sam ja to poslao to nije doziveo kao spam, nego upravo kao ono sto je bila namera.

Elem, posto je cela diskusija obesmisljena u samom startu, prihvatam misljenja svih vas koji imate takav stav, i na kraju cu samo da dodam toliko da imam neki osecaj da ove ledene masine umeju da uticu tako i na neke ljude da im srce postane jednako ledeno. Ili je mozda i to poziv na spamovanje???
[ pctel @ 25.03.2004. 01:32 ] @
Da pokusam ja da zakljucim diskusiju, posto razumem i jednu i drugu stranu...
Ja sam se inace taman spremao da kazem kako spam nije u redu, ali sam se setio stare izreke koja kaze: "cilj opravdava sretstvo!". Ako i jedan cilj moze opravdati sretstvo kao sto je spam, onda pokusaj sprecavanja stradanja neduznih ljudi takodje opravdava upotrebu tog sretstva.