[ Laki024 @ 21.02.2014. 18:01 ] @
Evako, da li kao rezident Srbije mogu da otvorim racun u Austriji i koju banku biste mi preporucili.

Takodje sta mi je pametnije da otvaram racun sa srpskim, ili madjarskim pasosem posto imam dvojno drzavljanstvo a navodno nasim drzavljanima je zabranjeno u teoriji da imaju racun u inostranstvu?

Da li se moze otvoriti preko neke banke racun online, ili mora da se ide do Beca npr?
[ Joker @ 21.02.2014. 18:08 ] @
Zašto ga ne otvoriš u mađarskoj banci?
[ Laki024 @ 21.02.2014. 18:10 ] @
Otvorio sam u madjarskoj banci, ali mi ipak ne odgovara ta varijanta u potpunosti.
[ Dexic @ 21.02.2014. 18:43 ] @
Citat:
Laki024:
Evako, da li kao rezident Srbije mogu da otvorim racun u Austriji i koju banku biste mi preporucili.

Takodje sta mi je pametnije da otvaram racun sa srpskim, ili madjarskim pasosem posto imam dvojno drzavljanstvo a navodno nasim drzavljanima je zabranjeno u teoriji da imaju racun u inostranstvu?

Da li se moze otvoriti preko neke banke racun online, ili mora da se ide do Beca npr?

Imas pravo na racun kao srpski drzavljanin.
Imas pravo na racun u stranoj banci i kao srpski rezident (bilo da jesi ili nisi drzavljanin - ne gleda se drzavljanstvo u prevodu).

Nemas pravo da imas novac na tom racunu :)


Otvori sa madjarskim pasosem naravno.
[ Laki024 @ 21.02.2014. 20:08 ] @
Hvala, da li slucajno znas da li moze negde online?

Da li znas jos slucajno da li ako se otvori devizni racun u Austriji ( engleske funte), da li se novac kod njih ako se ode licno moze podizati u funtama?4

Za Dolare vec imam resenje payoneer :)

Onda dam madjarski pasos pri otvaranju racuna, i kazem da mi je adresa prebivalista ( rezidencija ) u Srbiji, i dam moju srpsku adresu i to je to, tako nekako bi trebalo.
[ endre85 @ 21.02.2014. 21:46 ] @
Pogledaj easybank.
[ Joker @ 22.02.2014. 11:01 ] @
Za otvaranje u hrvatskoj ti je potreban OIB (Osobni identifikacijski broj), može ga dobiti i nerezident, ne znam da li tako nešto treba i u austriji.