[ jagger @ 20.03.2004. 21:57 ] @
Hoću da narežem kompilaciju programa gde će između ostalog biti i instalacija Windows 98. Sad bih želeo da kada u BIOS-u namestim "1st Boot Device" na CDROM ubacim taj moj CD i on startuje komp preko CD-a. Ali tako što ću dobiti command promt i pomoću DOS komandi moći da pristupim sadržaju CD-a. Kako da to uradim, znam da Windows 98SE instalacioni disk ima taj fazon?

Da li postoji neka specijalan alatka, neki softver za takvo rezanje? Probao sam u Nero-u boot opciju za rezanje ali on zatraži Boot disketu, šta treba da je na toj disketi da bi dobio ovo što želim?
[ BeastMaster @ 20.03.2004. 22:21 ] @
Za Nero je potrebno da imaš boot image ili butabilni flopi. Kad odabereš kao opciju Boot CD on skine sa flopija boot image, napakuješ programe po želji (šta hoćeš da snimiš) i on automarski snimi CD kao butabilni.
[ jagger @ 20.03.2004. 22:38 ] @
Ma imao sam bootabilnu disketu koju sam napravio komandom "format a: /s". Znači na disketi su bila tri fajla:
-command.com
-io.sys
-msdos.sys
Ubacio sam je i narezao disk. Uspeo sam komp da startujem preko CD-a ali sam mogao videti samo ta tri fajla u DOS-u a ne i ostale programe. Dok sam u Windowsu video sve narezane fajlove. Šta sam pogrešno uradio? Šta da uradim da vidim i ostale fajlove?
[ BeastMaster @ 20.03.2004. 22:47 ] @
Pa treba ti podrska za CD pod DOS-om, idi na Add/Remove Programs pa na Windows Start Up ili tako nesto (odavno sam to koristio, ne sećam se više, ali mi se čini da je onaj srednji jezičak - tab) i tu napravi startup disketu (tu će biti i podrška za CD iz dosa). Ostatak postupka znaš...