[ igorpixy019 @ 03.03.2014. 03:00 ] @
Poštovani,
imam jedan problem i ne znam kako da ga rešim?!
Želeo bih da doradim temu svog sajta, koji je rađen u wordpress-u.
Želim da doradim levi i desni prostor pozadine sajta (background image) jer je dosta monoton a i previše se ''nakotilo'' sajtova sa ovakvom temom. Pokušao sam sa jednim plugin-om da odradim background sajta ali mi nije baš pošlo za rukom. Kada postavim sliku u pozadini sajta, dobijem dosta loš rezultat-tačnije slika je rasprostranjena po celom sajtu pa se ni tekst ne vidi niti bilo šta drugo (sve mi boje lepo stoje).

Da li postoji neko rešenje (ili da se bacam s' mosta)???

Dakle radi se o sajtu automobilijada .com (pogledajte).
Na postojećoj temi se stapaju sledeće boje (od header-a do footer-a): svetlo siva, bela, svetlo siva, tamnija siva i previše tamna siva. To mi ne smeta, ali hocu u pojasu gde je bela boja, na levoj i desnoj strani da bude neka slika, a u sredini da se zadrži bela boja zbog naravno preglednosti sajta itd.
Ko je bacio pogled, video je da sam na sajtu uz levu ivicu strane ubacio iskačući plugin FB Box i to mi je jedino što je ulepšalo izgled sajta (nadam se?).

Mislim da sam malo bolje pojasnio šta zapravo želim, u drugom pasusu ovog text-a.

Ukoliko nema rešenja, da li bar možete da mi preporučite neke zanimljive plugin-ove (tipa kao što sam već jedan naveo gore), koji će moći malo da zavaraju izgled.

Unapred zahvalan! Pozdrav

P.S. Ne štedite odgovore
[ Zeberdee @ 08.03.2014. 10:21 ] @
Citat:
igorpixy019: Poštovani,
imam jedan problem i ne znam kako da ga rešim?!
Želeo bih da doradim temu svog sajta, koji je rađen u wordpress-u.
Želim da doradim levi i desni prostor pozadine sajta (background image) jer je dosta monoton a i previše se ''nakotilo'' sajtova sa ovakvom temom. Pokušao sam sa jednim plugin-om da odradim background sajta ali mi nije baš pošlo za rukom. Kada postavim sliku u pozadini sajta, dobijem dosta loš rezultat-tačnije slika je rasprostranjena po celom sajtu pa se ni tekst ne vidi niti bilo šta drugo (sve mi boje lepo stoje).

Da li postoji neko rešenje (ili da se bacam s' mosta)??? :)


Nemoj da se bacas! :D Izbegavaj da trpas sa pluginovima wordpress, jer mozes da ga smoris (usporis!) :D
Tvoje resenje je jednostavno i resava se sa malo css-a!

Citat:

Dakle radi se o sajtu automobilijada .com (pogledajte).
Na postojećoj temi se stapaju sledeće boje (od header-a do footer-a): svetlo siva, bela, svetlo siva, tamnija siva i previše tamna siva. To mi ne smeta, ali hocu u pojasu gde je bela boja, na levoj i desnoj strani da bude neka slika, a u sredini da se zadrži bela boja zbog naravno preglednosti sajta itd.
Ko je bacio pogled, video je da sam na sajtu uz levu ivicu strane ubacio iskačući plugin FB Box i to mi je jedino što je ulepšalo izgled sajta (nadam se?).

Mislim da sam malo bolje pojasnio šta zapravo želim, u drugom pasusu ovog text-a.

Ukoliko nema rešenja, da li bar možete da mi preporučite neke zanimljive plugin-ove (tipa kao što sam već jedan naveo gore), koji će moći malo da zavaraju izgled.

Unapred zahvalan! Pozdrav

P.S. Ne štedite odgovore :)


Ako sam ukapirao ti zelis efekat sa pozadinom kad na blicu ili na b92?
Resis to jednostavno, postavljanjem slike za pozadinu (sliku koju zelis) kontejneru u kojem se nalazi taj centrirani deo sajta, odnosno sadrzaj.

Koliko vidim na sajtu, problem je taj sto je svaka sekcija (moduli na sajtu) smestena u jedan kontejner i u njemu se nalazi drugi koji je centriran i u kojem se nalazi sadrzaj.
Resenje bi bilo da otvoris source kod tvog templejta, i da ubacis jedan div tag koji ce da obuhvati sve tvoje sekcije ( #featuredCars, .container, #latestCars i #carDealers ) kojem postavis sliku za pozadinu,
a div tagovima unutar ovih istih sekcija dodas belu boju kao pozadinu i time dobijes isti efekat kao na blicu ili b92 sajtu.

E sad, imas i drugu varijantu ali bi ti oduzela vise vremena.

Ako se ne snadjes, javi se pa da ti detaljnije objasnim kako sta! :D

Pozdrav.
[ igorpixy019 @ 27.03.2014. 00:42 ] @
Da, to bih želeo. Međutim, sve su ovo španska sela za mene. Mada uz detaljnije objašnjenje bih se već nekako snašao. Hvala na odgovoru!

PS. Koje je drugo rešenje?
[ Zeberdee @ 27.03.2014. 08:28 ] @
Da napravis modul sa kojim bi mogao da ubacis sliku kroz admin panel ... ali ako kazes da su ti ovo spanska sela, ovo drugo resenje bi ti bilo
selo pored spanskog sela! :D

Pogledaj malo preko neta, fazon je isti kao sa prvim resenjem, ali ti treba i malo php-a i poznavanje koda wordpress-a.

pozdrav
[ igorpixy019 @ 28.03.2014. 17:30 ] @
U svakom slučaju, jedno veliko hvala na savetima, ali ipak ovo prvo objašnjenje mi je daleko bolje i jednostavnije od drugog. Videću, ako uspem obaveštavam. Pozdrav!