[ stubanj @ 07.03.2014. 05:04 ] @
Pozdrav !

Od prije para dana laptop HP probook 6360b se u više navrata dnevno sam restartuje i nakon restartovanja radi normalno. Prilikom restrtovanja pojavi se plavi ekran. Instaliran je windows 7 ultimate 64 bit. Mislio sam da je u pitanju hard disk pa sam ponovo instalirao svjež vindovs, ali su se pojavili isti problemi. Isti hard disk sam testirao kod komšije na njegovom laptopu i nije imao problema u instalasciji niti u daljenjem radu. Zamijenio sam hard disk novim ali isti problemi. Obzirom da to nije u pitanju zamolio bih nekog od iskusnijih da mi pomognu u mišljenju u čemu bi mogao biti problem. Hvala svima unapred.

[ casper.link @ 07.03.2014. 17:15 ] @
Koji string ti izbaci kad se pojavi BSoD? Može biti memorija koju možeš testirati sa gold memory ili može biti problem sa nekim drajverom. U kom trenutku se desi da se restartuje? postoji li neki slučaj koji se ponavlja?
[ stubanj @ 08.03.2014. 14:57 ] @
Restartovanje kompjutera se javlja otprilike u ravnomjernim intervalima od oko pola sata i desi se brzinom da se poruka ne uspijeva na bilo koji način registrovati i onda stabilan rad do ponovong kolapsa. Što se tiče testiranja memorije, ako se odnosi na isto, testirao sam je iz BIOSA, u par navrata, i test je uvijek bio prekinut. U svemu tome čudno je to što je memori test sasvim normalno prolazio bez HD u laptopu, a čim ga ponovo vratim u laptop taj test se prekida, što me je i navelo da je problem u Hard disku i uradio sve ono što sam već naveo ranije . Što se tiče drivera mislim da sam sve uredno instalirao za HP 64 bitni procesor.Hvala drugar na ovoj preporuci za memori test i to ću da uradim pa ću da vidim rezultat. Pozdrav .