[ Jing Jang @ 08.03.2014. 14:06 ] @
Calculate Linux 13.11.1 sam instalirao i dobro funkcionise. Kako da instaliram javu?
[ calexx @ 08.03.2014. 19:34 ] @
Ovo je debian ubuntu? Valjda kao i kod ostalih ... ja obično prvo nabacim jDownloader a onda on doda šta mu je od jave potrebno. Osim ako nećeš neku drugu javu.

Inače ... kada instaliram neki linux, osnovni kriterijum je da li sve mogu i umem da instaliram i dodam, da li je nešto previše komplikovano i ako jeste, onda dobro razmislim da li me zanima takav linux. Ako ne uspevaš jedno, onda će posle da ti vreme ide samo za osnovne potrebe a nećeš ni da koristiš linux.
[ Jing Jang @ 08.03.2014. 22:15 ] @
Pokusao sam na ovaj nacin pa ne ide
http://en.kioskea.net/faq/3447...nstalling-and-configuring-java
[ calexx @ 09.03.2014. 11:02 ] @
Probao si na ovaj način koji je za Gentoo linux?
[ Jing Jang @ 09.03.2014. 12:44 ] @
Calculate je iz familije Gentoo. Neznam kako bih drugacije probao da instaliram javu.
[ calexx @ 09.03.2014. 13:01 ] @
Hm, mora da sam promašio kad sam gledao odakle je, nemam pojma kako da to uradiš, ja sam od gentoo probao samo Sabayon ali ga nisam previše koristio. Ne znam zašto bih morao da učim kako se u kojoj familije sve radi, probao jednom i prestao. A ako hoćeš gentoo, onda se malo zanimaj sa gentoo linuxom a posle ćeš lako da rešavaš probleme sa klonovima. ;)
[ Jing Jang @ 09.03.2014. 13:46 ] @
Gentoo cu da instaliram na PC preko Ubuntu-a. Tutorijal sam nasao na Linuxzasve. Kod ove Calculate Ruske distribucije ima nekih problema kod instaliranja Jave. Probao sam preko Terminala ali mi ne prihvata lozinke koje sam uneo. Ostalo radi prilicno dobro. Navodno su popravili neke stvari koje su bile prisutne kod ranije verzije ove distribucije. Cini mi se da je dobra distra, ali je potrebno da se jos malo ispolira kako bi dostigla veoma dobar rejting.