[ zoran84 @ 11.03.2014. 13:41 ] @
Nadam se da sam postavio temu na pravo mest, delimicno je vezana i za obrazovanje kao i posao.

Dakle imam 29 godina, i visoku skolu, u pitanju je ekonomija, radim neki posao van struke (mora se od necega ziveti), pa razmisljam o prekvalifikaciji u IT vode (neki kurs administracija, web programiranje, dizajn). Imam neko predznanje od svega po malo, servisirao sam racunare, sklapao konfiguracije, poznajem html,php, photoshop, naravno office itd. Moje pitanje je da li se isplati sada krenuti skoro od nule, znaci upisati kurs, vredno raditi i ima li sanse za zaposlenjem, s obzirom na (ne)iskustvo u ovim vodama?

Hvala unapred :-))
[ abitbp6_ @ 11.03.2014. 19:20 ] @
Da, isplati se, iako krećeš od nule, kurs ti može pomoći u smislu da imaš neki papir kojim ćeš mahati, ali bez upotrebljivog znanja (koje nećeš dobiti na kursu, do njega moraš doći sam, kroz rad) nećeš daleko stići.
I naravno, ima šanse za zaposlenjem.
[ zoran84 @ 11.03.2014. 19:50 ] @
Hvala na brzom odgovoru.

Svestan sam naravno da je kurs samo osnova, kasnije pretpostavljam krece neki rad u vidu freelance sajtova, naravno u pocetku free dok se ne napravi neki
portfolio. Mislilm da je logicno razmisljanje s obzirom na rast IT sektora u Srbiji i s obzirom da manje, vise imam afiniteta za programiranje, dizajn...