[ milanpajcin @ 14.03.2014. 08:35 ] @
Pozdrav. Interesuju me vasi predlozi, iskustva. Zavrsio sam elektrotehnicki fakultet, energetiku. Vidim u svakoj oblasti je potrebno programiranje, tako i u ovoj. Tokom studija smo imali po jedan semestar, C, C++ i MATLAB. Iskreno, sve je to povrsno i davno radjeno, pre 4 godine. Moje pitanje je sta mi vi predlazete koji programski jezik da uzmem sad da ucim? Odakle da krenem, sta da savladam? Tj.sta bi mi po vama najvise moglo zatrebati? Hvala i pozdrav :)
[ Snacker @ 14.03.2014. 18:34 ] @
Kada sam jutros išao na posao, video sam reklamu na zgradi u kojoj su http://www.schneider-electric.com/products/ww/en/
Ja sam laik i početnik u programiranju i ovo mi je bila prva asocijacija kada sam pročitao da si energetičar. Možda C++ i Qt? Ovo ti govorim jer mislim da sam na infostudu pre neki mesec video da pomenuti traže programera. Ne sećam se da li je bio C# ili C++ u pitanju. Srećno.
[ GORSHTAK @ 15.03.2014. 00:05 ] @
Ako je za energetiku, onda ti najverovatnije ne gine C, ili još gore asembler. Najverovatnije bi ti zapalo programiranje nekog mikrokontrolera...
Potraži PIC mikrokontrolere, načuo sam da su veoma popularni.
[ Tesseract @ 22.03.2014. 19:21 ] @
Sta savetujete da se uci ako sam gradjevinski inzenjer? Koliko je C++ primenljiv i ako nije koji pr. jezik jeste? Isao sam u Matematicku gimnaziju pa mi pr. jezici ne idu uopste lose ,a i zanimaju me. Poz.