[ Darkom15 @ 16.03.2014. 16:09 ] @
Pozz svima, imam problem sa halogenim reflektorom, a problem je da cim sam zamjenuo sijalicu nakon sat vremena ona je eksplodirala i ofarbala unutrasnjost reflektora u crno kao i staklo..staklo sam uspio ocistiti jedva ali ne znam kako da se rijesim tog sa sjenila unutra..sijalica je bila od 500W ali je i predvidjena jacina sijalice u reflektoru 500w i nije prvi put da je u njemu sijalica od 500W..Ne bih mjenjao reflektor jer nije obican reflektor onaj sa buvljaka, vec malo kvalitetniji sylvanin reflektor..
Prvo pitanje je kako da ocistim to crnilo sa sjenila?
Drugo pitanje je da li je do toga doslo zbog kvaliteta sijalica iako mi je prodavac rekao da je kvalitet ekstra? ne mogu da nadjem omot sijalica pa da vidim brend, ali bio je neki nepoznat nesto na V mislim ali nisam sigurna bijelo-rozo pakovanje.. pozz
[ Darkom15 @ 16.03.2014. 20:03 ] @
Vidim da niko ne odgovara pa da pitam mozda ce neko da zna ovo.. Da li je moguce ocistiti ove fleke sa sjenila pomocu smirgle granulacije 1500 do 2000 ?
[ Darkom15 @ 17.03.2014. 17:52 ] @
Posto vidim da niko nije odgovorio odlucio sam da probam sa vodenom smirglom od 1500 i mogu reci da sam prezadovoljan
Prije:


Poslije:


slike su malo losijeg kvaliteta jer nisam koristio blic da bi prikazao stvarno stanje ..