[ Pupazzo @ 18.03.2014. 07:25 ] @
Javlja mi grešku u modulu kada hoću da prebacim i snimim fakturu, javlja mi grešku u listu izlaz. A isto sam htio da, ako je moguće, klikom na prenesi-skini-snimi, da istu tu fakturu prenese i u list KART. Da izgleda kao što je ova faktura u prilogu, samo da se podese makroi. To iz razloga jer iz tog lista poslije preuzima podatke za prikaz kartica kupaca. Hvala.
[ Jpeca @ 20.03.2014. 14:50 ] @
Problem koji sam video (možda nije jedini) je što si mergovao kolone na listu izlaz. Nema potrebe za tim, jednostavno proširi kolonu po potrebni. Zbog toga ti ne funkoniše Paste. Inače to nije dobra praksa
[ Pupazzo @ 20.03.2014. 17:18 ] @
OK taj problem je riješen. E sad ostaje samo još jedna stvar. Kako izvesti i da li uopšte može, da se pritiskom na dugme prenesi-skini-snimi ista ta faktura prenese i u list KART. Da prenese podatke koji su potrebni u listu KART, a to su: datum, broj dokumenta, kupac i iznos. Makro bi trebao biti nešto poput ovog samo da se "ubaci" dje treba.

Private Sub cmdUnos_Click()

Dim xy As String 'deklarisanje promenljive xy
xy = Sheets("KART").Range("B500").End(xlUp).Row + 1 'prvi prazan red za unos

Dim spec As Worksheet, fak As Worksheet 'delarisanje sheetova
Set spec = Sheets("KART")
Set fak = Sheets("FAKTURA")

Application.ScreenUpdating = False

If fak.Range("f10") = "" Or fak.Range("f9") = "" Or fak.Range("m9") = "" Or fak.Range("q53") = "" Then


Exit Sub
End If

With spec
.Range("B" & xy).Value = fak.Range("f10").Value 'datum
.Range("C" & xy).Value = fak.Range("f9").Value & fak.Range("d11").Value & fak.Range("e11").Value 'broj računa
.Range("D" & xy).Value = fak.Range("m9").Value 'primalac
.Range("E" & xy).Value = fak.Range("q53").Value 'iznos

End With

Mislim da je ova naredba ali ne znam tačno da je ubacim.
[ Pupazzo @ 30.03.2014. 00:52 ] @
Evo sam ispravio list "IZLAZ" sad "samo" još da se ubaci ovaj makro da podatke ubaci u list "KART". Ako neko ima vremena od vas sto znate, bio bih zahvalan.