[ BaneK987 @ 20.03.2014. 21:08 ] @
Pozdrav ekipi!
Prelisto dosta toga ali nisam pronašao?
imam formu na kojoj je broj i datum.
na subformi je N datuma vezano za broj na formi.
kako obojiti red sa datumom na subformi koji je vezan sa datumom na formi!
[ Zoran.Eremija @ 21.03.2014. 07:03 ] @
Na sledecem sajtu imate primer I opis sta trebate uraditi.

http://office-watch.com/t/defa...amp;template=print-article.htm
[ BaneK987 @ 21.03.2014. 16:45 ] @
Zahvaljujem na uputi, ali cijeli dan pokušavam upravo to ostvarit i neće.
Možda sam na formi nešto krivo napravio jer mi ne dozvoljava otvaranje Conditional Formating prozora.
Osim kada selektiram polje npr. datum u subformi. Ali onda kad izvedem poveznicu sa datumom na formi
ništa se ne poboji.
Priložio sam ove dvije slike i htio bi da datum koji je na formi bude u drugoj boji na subformi, ali ... NEZNAM IZVEST!

NO, slike sam zaljepio uz pitanje
[ Zoran.Eremija @ 21.03.2014. 17:31 ] @
Najbolje je da okacite Vas primer.
[ BaneK987 @ 23.03.2014. 22:51 ] @
Zahvaljujem na uputi!
Imam tri knjige, redom Access 2000 biblija 1061 str, Access 2000 priručnik za programere 805 str, Access 2002 1041 str, niti jedna nije ni spomenula Conditional Formatting.
Ima dosta toga po internetu, ali kod mene nije htjelo da radi.
E onda sam skužio da moram kompletnu putanju upisat u kriteriju (npr.forms.ime_forme.ime_polja)
Radi ali samo na tom polju u kome je zadano. postoji li mogućnost da cijeli horizontalni red bude u istoj boji!

Pozdrav s mora!
[ Zoran.Eremija @ 24.03.2014. 08:11 ] @
Malo bolje pregledajte primer sa pomenutog sajta, uocicete u cemu je stos. Naime radi se o klasicnoj programerskoj prevari :-)
[ BaneK987 @ 02.04.2014. 10:03 ] @
Na relativno zadovoljavajući način sam riješio bojanje u subformi. No, sad sam skužio drugi problem, ali čini mi se da taj ima sličnost sa ovom temom (obilježavanje), pa da ne otvaram novu (a možda je već bila ta tema).
Importiro sam u moj program kontrole za kalendar, dvoklikom na datumsko polje otvara se lebdeći kalendar, e sad na kalendaru je tekuća godina i mjesec ali nije mi označen tekući dan.
Kad kontrolu samostalno (van mog programa) startam onda je tekući dan oznaćen. Postoji li riješenje.
Usput sam pronašao na netu ovaj tutorijal pa možda nekom posluži.
Microsoft-Access Tutorial - Soren Lauesen (velik je pdf pa probajte pronač ili me uputit kako ga dostavit)

[Ovu poruku je menjao BaneK987 dana 02.04.2014. u 11:38 GMT+1]
[ BaneK987 @ 05.04.2014. 10:44 ] @
Pozdrav društvu!
U firmi na drugom računalu učito sam post ispred (Dvije padajuće liste - povezivanje) u kojem je na datumskom polju postavljen kalendar, ni on ne označava tekući datum, mora da imam duhove na win.

No, ova tema obilježavanja - bojanja polja u subformi.
Jučer sam otkrio jednu zanimljivost. Kako u Accessu 2003 u naredbi Conditional Formatting postoji ograničavajuće bojanje (tj. ponuđena je boja koju ne možeš samostalno kreirati) tako sam moj program
učitao u Access 2013 i tamo doradio i izabrao boji koju želim. E sad, ništa drugo nisam dirao osim toga, snimio promjene i ponovno ga učitao u Access 2003 i sve radi, a boja je ona koju želim.
Eto bez programiranja, u vrlo kratkom vremenu riješen problem. Možda nekom otvorim neke nove ulice u kreiranju programa.