[ sad_ste_face_jel @ 25.03.2014. 21:01 ] @
Zamolio bih nekog ako ima neku skriptu za gasenje Mikrotika.Odnosno treba mi skripta koja ce gasiti racunar u odredjeno vreme uz pomoc mikrotika.Dakle na kompu je Mikrotik koji radi kao ap-client i da mi nebi komp radio neprekidno zelim da ga gasim dok ga ne koristim.Znam da to mogu manualno ali posto trebam da ga gasim u odredjeno vereme malo je neizvodljivo.
[ Aleksandar Đokić @ 25.03.2014. 22:20 ] @
Sta bi odlucivalo kad se racunar gasi tj. sta hoces da pokrece skriptu?
[ sad_ste_face_jel @ 26.03.2014. 00:45 ] @
Pa ovako nesto? http://www.kmirza.com/mt-auto-shutdown.html Znaci skripta da se mikrotik ugasi u odredjeno vreme.Ali da li je moguce da se i pali valjda preko Wake-on-LAN da li je to neko pokusavao :(
Na ovom sajtu ima i toga ali nesto nece da li racunar mora imati tu opciju Wake-on-LAN ?

[Ovu poruku je menjao sad_ste_face_jel dana 26.03.2014. u 02:09 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 26.03.2014. 01:57 ] @
Da, ploca mora imati tu funkciju, i treba da je ukljucena u BIOS-u.

Ali i dalje nisi rekao sta hoces da pokrece skriptu? Hoces li da Tik sam sebe ugasi, ili ti da pokrenes iz Win-a...?
[ sad_ste_face_jel @ 27.03.2014. 01:27 ] @
Hocu da Mikrotik ugasi sam sebe (bilo bi dobro kad mi mogao i da se upali sam ali...) Ja mislim da je uputstvo sa linka dobro?Jedino me zanima kako bih mogao da namestim da se preko vikenda ne gasi?
[ gilopile @ 27.03.2014. 01:49 ] @
Mozda ovo pomogne:

http://sujianto.wordpress.com/...auto-shutdown-mikrotik-winbox/

Vidi i sta imas od power management setup opcija u BIOS-u, pa ga mozda tako mozes sartati.

Ili nabavi neki napredniji AC timer pa podesis kad ce paliti i gasiti makinu. :D
[ sad_ste_face_jel @ 28.03.2014. 02:47 ] @
Link koji si postavio je sa istim uputstvima kao sto sam i ja okacio ali hvala.Zanima me kako da namestim da se preko vikenda ne gasi?Sto se paljenja tice dzaba tajmer ako nece da se upali kada dobije struju :(
[ gilopile @ 28.03.2014. 10:36 ] @
Aha ok, na brzaka sam postovao i nisam video link...

Koja je m. ploca u pitanju? Skoro svaka ima opciju u BIOS/power management/ AC power lost pa stavis na `power ON` ili ako je neka starija ploca u pitanju, moza ima konektor za AT napajanje ili ima dzamper/DIP swich za Power ON. Ima vise nacina kako da je nabudzis da se startuje kada izgubi/dobije napon na napajanju...Dovoljno ti je to da svako ATX napajanje ima +5V standby, pa buzdi releje ili sta god da startujes plocu....

Za vikend, jbg, trebace malo ozbiljnija skripta da ti ti to odradi. Valjda ce neko da se javi za to. Trenutno imam jeda MT na tavanu ( pII 450MHZ ) i ne gasim ga uopste - vragu briga, nek zvrji gore :D Neka matora ploca je u pitanju i nema opciju za power u BIOS-u, ali me je izvuklo to da ima i konektor za AT i njega sam skopcao pa se sam pali ako slucajno nestane struje i sl.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 28.03.2014. u 11:46 GMT+1]
[ sad_ste_face_jel @ 29.03.2014. 13:43 ] @
Mislim da sam resio problem vikenda.Umesto 1 dan stavio sam 5 dana (u scheduler)