[ Genij @ 27.03.2014. 10:23 ] @
Zdravo drugari....Hteo sam da pitam dali neko od vas zna kako su izvedeni namotaji za spora brzina,za lejvo desno kod motora ves masine.Zelim da premotam jedan pregoreni motor ves masine,pa da pitam ako je neko imao iskustvo so taj motor.Motor je obicni asinhroni 2 polni za centrifuga i 12 polni za spore brzine.Znam da namotaji za spore brzine su izvedeni kako klasican trofazni asinhroni motor spojeni u svezdi i kondenzator mu menja smer.Moje pitanje je:Dali su svi 3 namotaja identicni?Rasturio sam motor i ono sto sam video za spora brzina ima dva fazna namotaja sa 6 navojni djelovi so korak na namotuvanje y=t=4 zleba odnosno polniot korak jednakov je na navojniot,a treci fazni namotaj je sa 12 navojni djelovi so korak na namotavanje y=3 zleba.Zar ne treba da si svi fazni navoji identicni?Pitam za spore brzne za centrifuga znam kako je.Motor je sa 48 zleba na statoru od ves masina Neo.
[ emiSAr @ 27.03.2014. 14:32 ] @
I na sporim obrtajima motor je monofazni. Za NEO masine ne znam, ali kod starijih masina taj treci namotaj koji se razlikuje je glavni namotaj,
a pomocna faza se preklapa i masina vrti lijevo i desno.-

pOz
[ Genij @ 27.03.2014. 14:49 ] @
Hvala mn. Emisar.Uglavnom to i mi trebalo.Znaci taj je glavni namotaj,a drgu 2 se pomocni preko koji se menja smer...Pozzz