[ ^Zeus^ @ 21.03.2004. 18:56 ] @
dal ste zainteresovani za pokretanje domaceg yuirc sajta
ako treba hosting nije problem a za domain videcemo ocemo li uzeti stari yumirc.cjb.net ili nesto novo regovati sta mislite o ovome ? ja mislim da treba neki yu irc community
[ kUdtiHaEX @ 22.03.2004. 07:48 ] @
YU IRC Community postoji :D recimo Balcan.net, pa irc.co.yu (koji trenutno ne radi)...
[ ^Zeus^ @ 23.03.2004. 08:17 ] @
ja ocu da ponovo dignemo yuirc.cjb.net zbog starih vremena :)
[ kUdtiHaEX @ 23.03.2004. 13:31 ] @
Stara vremena nece doci iz mnogih razloga, ali se moze pomoci ovo sto sada postoji...
[ ^Zeus^ @ 24.03.2004. 17:17 ] @
pa ajde otvorimo nesto novo za pocetak imamo dosta npr ja imam dosta mojih addona tutoriala i gluposti a i dobre drugove sa jakim sajtovima tako da bi posecenost bila dobra a?
[ kUdtiHaEX @ 24.03.2004. 20:42 ] @
Samo napred. Sto nas je vise to je bolje
[ ^Zeus^ @ 25.03.2004. 07:00 ] @
ajd ovako brate ko je zainteresovan za ovo i ko misli da moze da pomogne neka dodje u petak oko 23h po gmt+1 :) na irc.rstel.net #es da se svi izdogovaramo
da vidimo sta i kako cemo da podignemo
[ kUdtiHaEX @ 26.03.2004. 14:11 ] @
Mene ces sigurno naci :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 26.03.2004. 21:18 ] @
Ja sam za uvek cu da privucem paznju i da nas par imamo AOP, ili SOP i da dvoje budu glavni za sve. Ja sam za
[ kUdtiHaEX @ 27.03.2004. 09:18 ] @
Dogovor izmedju mene ie Zeusa je pao :) smisljamo ime upravo.
[ ^Zeus^ @ 27.03.2004. 17:01 ] @
tako je zvacemo se nindza kofernjace :P e brate jha nista ne skontah ime :D
[ kUdtiHaEX @ 27.03.2004. 23:18 ] @
Polako ima vremena :) mozda neko odavde smisli nesto dobro.
[ ^Zeus^ @ 28.03.2004. 00:52 ] @
Ko smisli dobro ime dobije 200 dinara ;)
[ komsija @ 29.03.2004. 14:53 ] @
zasto ne kontaktiras prvo ljude sa yumirc-a, oni su bili jaka ekipa, dok nisu izgubili hosting, spremali su da se i prosise na *nix OS !!!
Ali ih nema nigde vise
www.yumirc.cjb.net

!!!!!
[ ^Zeus^ @ 29.03.2004. 19:01 ] @
to je problem sto ih nema vishe kontaktirao sam ih
[ Demoritus @ 06.04.2004. 11:43 ] @
YUmIRC je nastavio sa radom, samo pod drugim imenom i domenom. Ponudio sam ja njima odavno hosting (pa i domen ako treba) ali su rekli da zavrsavaju novi projekat i da im je vec obezbedjen hosting i domen. Zaboravio sam o kom se domenu radi, ali verujem da ce se vlasnik ovde izjasniti. Pravljenje novog srpskog irc-based sajta nije losa ideja, ali treba staviti prst na celo i razmisliti - zasto praviti novi ako vec ima dosta jakih ? Dokle ste stigli u "mukotrpnim" pregovorima?
[ liban0n @ 10.04.2004. 12:58 ] @
Citat:
^Zeus^:
to je problem sto ih nema vishe kontaktirao sam ih


Ima nas još uvjek samo nas treba naći!!

Site je održavao gagi .. ja sam sredjivao tutoriale i ostalo ... uglavnom treba samo malko prokopati !!!

yumirc je bio dobra fora samo ostali bez hostinga i .... kako vec dalje ide ... projekat se moze nastaviti samo treba volje!
Kontaktirat cu gagija pa cemo vidjeti sta se more napraviti .... :)
[ ^Zeus^ @ 14.04.2004. 23:40 ] @
libanon vazi kontaktiiraj | dragon sto te nema na ircu keso :P
nismo stigli puno jopsh smo kod imena kad smo ja i kud lenji :)
[ LaMpiR @ 21.04.2004. 12:39 ] @
ja sad ganjam jak hosting, za sajt koji ce nadam se biti veoma posjecena arhiva, ali bih naradije stavio nekakav portal, zbog dodavanja drugih admina posto bezveze mi bi bilo da ja sam to sve radim a vidim da ima ekipa voljna da se to uradi. Imam domen www.lampir.net ali ne bi bio problem da kupim npr. www.yumirc.org ili tako nesto
[ ^Zeus^ @ 23.04.2004. 19:42 ] @
blah nije problem hosting ili domain ili bilo sta problem je sto nemamo ime :) a to je lako kupiti najlakse je potrositi nekom liku pare :D treba to i paetno iskoristiti
[ LaMpiR @ 24.04.2004. 21:07 ] @
Citat:
^Zeus^:
blah nije problem hosting ili domain ili bilo sta problem je sto nemamo ime :) a to je lako kupiti najlakse je potrositi nekom liku pare :D treba to i paetno iskoristiti

pa u sustini uvijek je hosting problem. yumirc.cjb.net je zatvoren zbog hostinga. Evo sta ce biti na mom sajtu vezano za mirc skripte:
-sve skripte sa yumirca i jos mnogo novih
-download brojac
-top 10 skripti
-mozda ono da korisnici ostavljeju svoja misljenja u vezi skripte ali za to ce mi trebati nekakav php programer
-upload skripti
-registraciju korisnika
-itd...
[ liban0n @ 26.04.2004. 07:44 ] @
Našao se hosting i sve ..samo treba dovršiti stranice . trenutno sam u pregovorima sa founderom yumirc-a pa cemo vidjet :)
[ LaMpiR @ 26.04.2004. 13:08 ] @
Citat:
liban0n:
Našao se hosting i sve ..samo treba dovršiti stranice . trenutno sam u pregovorima sa founderom yumirc-a pa cemo vidjet :)


pa daj da napravimo jednu stranicu a ne sad da se od jednom pojsvi 5 arhiva, ja sam voljan kupiti domen koji god hocete, imam hosting od 1GB sa bandwithom od 5 Gb.
[ liban0n @ 26.04.2004. 18:50 ] @
oces pricekat da zavrsim stranice .. pa cemo za ostalo lagano!!!
[ LaMpiR @ 27.04.2004. 20:46 ] @
ok. ZA koliko ces zavrsiti stranicu, ali mislim da je najbolje rjesenje da stavimo nekakav portal zbog dodavanja novih skripti i adona a i vijesti. Da li radis sajt u php-u?
[ Ni ten ichi ryu @ 28.04.2004. 01:56 ] @
cemu sve to? ako vec imate hosting, zasto jednostavno ne kontaktirate osnivaca yu.mirc-a i ponudite mu ga? Confy sa ovog foruma (sluzi vojsku, jadnicak) je sa jos nekim ljudima radio na pravljenju portala za yu.mirc i siguran sam da to jos uvek postoji......
[ LaMpiR @ 28.04.2004. 07:16 ] @
pa kao sto vidis cilj nam je da napravimo nesto tako sami, posto necemo da kopiramo yumirc. Nas ce sajt biti dosta bolji, barem se nadam da ce biti a i dosta posjeceniji od yumirca. A sto se tice portala, tu se jos nista ne zna....
[ liban0n @ 28.04.2004. 08:50 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu:
cemu sve to? ako vec imate hosting, zasto jednostavno ne kontaktirate osnivaca yu.mirc-a i ponudite mu ga? Confy sa ovog foruma (sluzi vojsku, jadnicak) je sa jos nekim ljudima radio na pravljenju portala za yu.mirc i siguran sam da to jos uvek postoji......



ocel ko procitati sve odgovore prije neg napise post ??

Kao sto rekoh .. od confy-a smo preuzeli rad sto je on uradio prije nego sto je posao u vojsku i na tome se radi ... znaci site je skoro pa gotov i onda cemo rjesiti stvar hosting i kraj price :)
[ LaMpiR @ 28.04.2004. 18:38 ] @
A liban0n ko mi? Zanima me ko ce tu da bude sve, posto sam ja nesto takvo planiro napravit jos otkako je yumirc zatvoren ali nisam znao.. Ove godine sam naucio i planiro sam da za jedno 20 dana postavim sajt samo dok mi se skola zavrsi.
[ liban0n @ 30.04.2004. 08:04 ] @
za sada ja i gagi ... on kao osnivac yumirc-a i ja koji sam tamo od pocetaka bio...naravno svi koji se zele ukljuciti su dobro dosli.
[ LaMpiR @ 30.04.2004. 12:51 ] @
da naravno da ja hocu, imam sve jednu skriptu sa yumirca starog a jel imate domen?
[ gagi @ 07.05.2004. 22:49 ] @
Zdravo,

Nisam bio na ES-u 100 godina i danas sam dobio mail od jednog tipa, koji me uputio na ovu temu. Pa da dodam i ja jos koju ...

Vec svi znate zasto smo zatvorili i zasto se nikad nismo vratili; hosting je uvijek bio problem, kada smo to rijesili; dobili hosting i domain --- CONFY je otisao za vojsku, a on je radio sve sto se tice programacije (PHP/MySQL). Zatim mi se javio Liban0n (koji je od samog pocetka bio tu, s'ostalom Yu mIRC ekipom) i rekao da je spreman da dovrsi CONFY-ev dio posla. Trenutno jedino cekam da se zavrsi programacija, ja bih onda dizajn, zatim bi trebali opet da stanemo na noge i nastavimo s'radom. Sto se tice novog portala, CONFY i ja smo zamisli da bude mnogo ali mnogo mocniji od svih predhodnih verzija, dosta smo lutali po netu, istrazivali i skupili par dobrih ideja i htjeli da strpamo sve zajedno.

Stara ekipa se sastojala od; CONFY, Liban0n, SPIRITWALKER, UnDeaD, Medo Sakic, Road i ja da ne nabrajam ostale koji su nam takodje pomogali, slali tekstove, itd. HVALA cjeloj ekipi i svim onim koji su nam pomogli. Kao sto Liban0n rece, svi su dobrodosli koji mogu da pomognu na bilo koji nacin. Zajedno smo jaci! :)


To bi trebalo da bude to ....
Pozdrav
[ ^Zeus^ @ 07.05.2004. 23:09 ] @
e super znaci moze ponovo da se otvori ajd samo da se zavrshi skola pa cemo da se izdogovaramo u detalje i da se to pokrene
[ CONFIQ @ 08.05.2004. 11:55 ] @
Uhhh tek sada vidim da pričate o meni :Đ
Pozdrav svima...
Ja dolazim kući 2 puta nedeljno tako da nedeljno mogu da posvetim bar 4-5 sati projektu. Domain imamo ircologija.com, zahvaljujući Nikoli (nico) koji nam dao da još koristimo hosting i ako je projekat prilično na ivici da padne.

Trebalo bi da napravimo neki mali community gde bi tu bili ljudi koji su spremni da pomognu. Ja sam uradio 50% programiranja sve što je ostalo da neko vidi kod i da nastavi sa radom. Ja sam spreman da odgovorim na sva pitanja u vezi PHP/MySQL i šta više da napišem neke male skriptice na brzinu.
Imate moj ICQ/MSN/Yahoo/Jabber tako da...
[ ^Zeus^ @ 08.05.2004. 18:29 ] @
e addova sam te ja ma za doamin nije frka kupicemo nesto :) a ni hosting nije frka imam ja nekih 400 mb a moze josh da se kupi
[ CONFIQ @ 08.05.2004. 19:18 ] @
Kao što rekoh, ne treba nam domain pogotovo ilegalan, imali smo iskustva sa takvim pa kad su nam zatvorili izgubili smo sav rad koji smo napravili.
Ponavljam, Domain i hosting imamo, sve što je potrebno jeste čovek koji ima volje i vremena da završi to.
[ LaMpiR @ 10.05.2004. 11:20 ] @
Citat:
CONFIQ:
Kao što rekoh, ne treba nam domain pogotovo ilegalan, imali smo iskustva sa takvim pa kad su nam zatvorili izgubili smo sav rad koji smo napravili.
Ponavljam, Domain i hosting imamo, sve što je potrebno jeste čovek koji ima volje i vremena da završi to.

ja nisam mislio na ilegalan dome nego sasvim legalan placen haha :-). Zanima me sta treba da se zavrsi? ja sam voljan a i skola mi je gotova sledece sedmice hvala bogu. Da li ce ti trebati admina, posto ja bih bio skroz voljan da tu pomognem a i ako treba u php-u nije da znam puno, ali mogao bih pomoci valjda nekako?
[ ^sUbWooFeR^ @ 02.06.2004. 14:45 ] @
e bas super, stvarno je super ideja da opet proradi yumirc, i ja bi bio spreman da vam pomognem oko scripti addona i tako tih stvari....
Sto nas vise ima bolje ce to ici i strana ce biti bolje posecena....
Kao sto gagi rece: "Zajedno smo jaci!"
[ ^SkiZzeD^ @ 02.06.2004. 14:48 ] @
udri udri uuudri mujo.. hehe

ajmo svi zajedno.. bice jaka stvar!
cmoka subën, srce moje :D hehehe


i ja sam spreman..
[ 0m3g4 @ 11.06.2004. 01:32 ] @
Bravo ljudi vracajte vise taj site ocu stavljam scripte :D
Srecno sa siteom!!!!!!
[ 0m3g4 @ 11.06.2004. 01:35 ] @
Bash je jedan takav site treba kod nas i siguran sam da ce posecenost biti velika i valjalo bi da se stavi forum neki kao ali to kako vi odlucite ja samo zelim srecu uradu !!!
[ LaMpiR @ 11.06.2004. 13:00 ] @
naravno da ce biti forum i to ce biti najvjerovatnije malo preradnje phpbb2 sa cool temom.
[ 0m3g4 @ 01.07.2004. 02:03 ] @

Code:
 Zasto je umrla ova tema? 
[ bananko @ 31.08.2004. 00:22 ] @
Fakat zakaj je umrla, ja mogu hosting ponuditi
[ LaMpiR @ 31.08.2004. 00:25 ] @
uskoro cu ja otvorit svoju arhivu, do kraja septembra ce raditi.