[ solaja @ 21.03.2004. 22:03 ] @
Interesuje me vasa misljenja koji ce od ovih jezika opstati u buducnosti nakon izlaska Longhorn OS , u obzir treba uzeti i Linux OS, pozeljno je obrazloziti svoje misljenje.
Znam da .net (framework) podrzava sva tri jezika ipak bih voleo procitati vasa misljenja.
[ degojs @ 22.03.2004. 06:42 ] @
C++ ostaje tu, a što se tiče C# i VB.NET stvari stoje ovako: nauči jedan, a onda ti treba jako malo da savladaš i drugi.
[ Simke @ 22.03.2004. 06:43 ] @
Pa opstace sva tri po mom misljenju, jer je u prinicpu nebitno koji koristis. Recimo imam aplikaciju u VB.Net iz koje zovem dll koji sam ranije napravio u C#... ili obrnuto. Ako pogledas VS.Net studio help i pogledas primere koji su dati u VB.Net i C#, videces da je razlika u njima manje vise samo u sintaksi. Ja licno vise volim da koristim VB.Net, navikao sam na sintaksu, ali mi ne smeta ni C#.
[ Alisa @ 22.03.2004. 08:25 ] @
Cudno je koliko Microsoft forsira C#, a ne mogu da ne primjetim da C++ pada u zaborav (sve manje primjera u C++, a za C# koliko hoces). Zaista managed code pisan u C# i C++ ima skoro iste performanse, s tim da stvarno dosta lakše isto napisati u C#-u. Jedina prednost C++, brzina, dolazi do izrazaja prilikom pisanja unmanaged code, i sopstvenog upravljanja memorijom, ali to je paradox jer sta ce mi onda framework, ako cu i dalje raditi sa pointerima...
[ Ivan Tanasic @ 22.03.2004. 08:27 ] @
Kolko sam ja shvatio mislis na c++ a ne c++.net?! Ako si to mislio c++ ostaje definitivno... obrazlozenje? Sta znam... jednostavno je nezavistan od ms-a :)
[ mmix @ 23.03.2004. 10:19 ] @
Citat:
Alisa:
Cudno je koliko Microsoft forsira C#, a ne mogu da ne primjetim da C++ pada u zaborav (sve manje primjera u C++, a za C# koliko hoces).

Ovo ne mora biti indikacija bilo čega, isto se dešavalo i kad se pojavio VB6, jednostavno lakše je (čitaj jeftinije) obučiti nekoga da bude prosečan C# programer nego ga obučiti da bude prosečan C++ programer, dakle tim ljudima vrednuješ manju platu, i sve se tu vrti oko para. Samim tim imaš više C# nego C++ developera i samim tim više resursa na raspolaganju. C++ ne ide nigde, teško da će skoro (ako ikad bude) biti drajvera i sličnih low-level aplikacija u .NETu, sve je to domen C++-a. Ako si dobar C++ programer ovome možeš samo da se raduješ, pošto smanjenje broja C++ programera vodi ka većoj plati istih. Narafski, ne ovde

[ MAD-MAX @ 23.03.2004. 15:53 ] @
Moj savet je C++ & C#.
[ Rainman_ @ 26.03.2004. 18:56 ] @
Ja sam pre jedno dvadesetak godina upoznao programski jezik koji se tada zvao "Basic". Vrlo smesan jezik, znas ono:
10 Input a
20 Let a = a + a
30 Print a
Danas, dvadeset godina kasnije, iz istog tog jezika se izrodio "Visual Basic" sa sufiksom net, koji tezi ka tome da postane najjaci i najrasprostranjeniji programerski jezik na svetu. Nijedna od gore navedenih naredbi ne postoji vise. 20 godina se Microsoft bavio "Basic"-om i onda treba da pobedi C# (citaj si sarp a prevedi c ostro ili prevedi kako god hoces samo nemoj da se poseces). Definitivno, jezik budicnosti je visual basic. A to ce trajati toliko dugo koliko traje Microsoft monopol. Pa ti vidi sta ces.