[ popmilan76 @ 04.04.2014. 09:42 ] @
Imam u Delphiju Paradox tabelu sa preko 100000 podataka,rec je o adresnom kodu,i kada sam stavio podatke,rucno u tabelu,i postavio jezik na england latin-1(tako sam do sada radio) zbog latinicnih slova ,i od slova mi ima samo ć,ž je i dalje z,š je s,i tako to...Do sada je htelo na nekim manjim projektima,sve ovo,sada kada iskopiram podatke u tabelu,nece,prebacujem ih iz Acessa,i tamo ima sve sem č,ć...Kako da jednostavno prekopiram podatke sa copz,paste...Hvala...
[ captPicard @ 04.04.2014. 11:40 ] @
Vjerojatno je problem u prebacivanju. Kada direktno kucaš čćžšđ u tabelu u paradoxu, da li je onda ok?

Edit: možda bi najbolje bilo da napraviš malu aplikaciju, spojiš ne na access bazu, vrtiš i prebacuješ u paradox.
[ popmilan76 @ 04.04.2014. 11:43 ] @
Kada kucam direktno, za č i ć se pojavljuju hiroglife,ali kada se pojavljuju u delphi programu,prikazuju se kao č i ć,samo je u bazi tako,ali meni neće slova kao sto su đ,š,ž,i ona hoce kada se direktno kucaju u bazu,ali kada ih vucem iz delphija,prijavljuju se kao s,z,...
[ popmilan76 @ 04.04.2014. 20:08 ] @
Problem jeste u prebacivanju,ali kao da ga resim,jer kada prebacim podatke iz access u paradox,po defaultu je tabela,ne eng latin,vec nesto ascii...Jedini nacin jeste da prekopiram sve to u vec napravljenu takviu tabelu sa eng latin,ali kako to da uradim..
[ popmilan76 @ 05.04.2014. 17:05 ] @
Kako da prebacim podatke iz access u paradox pomocu d7,imam bazu sa access(ado) i bazu sa paradox(table),kada pokusam da prebacim iz jedne u drugu,izlazi me da nisu kompatabilni...
[ krle_zr @ 05.04.2014. 17:19 ] @
Mozes li da napises detaljnije na koji nacin to pokusavas, koju gresku dobijas?
[ popmilan76 @ 05.04.2014. 18:10 ] @
imam sledece:
datasource1
adotable1
dbgrid1
iz koga se vuku podatci iz access

to je na prvoj polvini forme,na drugoj imam
datasource2
table2
dbgrid2
koji vuce podatke iz paradox tabele

ja hocu da iz ove sto je access tabela prebacim podatke u paradox tabelu

i sve zbog topga sto nece latinicna slova....
[ popmilan76 @ 05.04.2014. 18:51 ] @
Uradio sam i to tako sto sam prekopirao podatke iz jednog dbgrida u drugi...Hvala svima na trudu.