[ frogman @ 16.04.2014. 12:03 ] @
Pozdrav,

Testiram Ubuntu 12.04 LTS sa radom sa Hyper-v 3.0 free hipverzorom.
Kao sto kazu upustva na MS sajtu, Ubuntu 12.04LTS u sebi ima vec integrisane module za Hyper-v u ranijim kernelima.
Potrebno je samo setovati module i Integration Components su vec u upotrebi. Verzija 3.1 komponenti se nalazi na Ubuntu 12.04LTS.
Ali testiranjem Ubuntu servera primetio sam nenormalno spor mrezni odziv. Mrezna kartica na hipvervozoru je Broadcom.
Iskljucio sam sve dodatne opcije, VM Queing, and TCP offloading.
U hyper-v menadzeru se nalazi opcija provjera Networkinga VM-a, gdje pise da je VM degrated, potreban update Integration servisa.
Pokusao sam pronaci malo upustva na netu, pronasao sam da je potrebno za par ovih situjacija podesiti sinteticke mrezne drajvere, dok tu opciju nisam pronasao, na vswitch setovanjima.
Isti problemi se desavaju sa verzijom Ubuntu servera 13. Virtual machine generacija je 1, dva nisam mogao da koristim jer Ubuntu nije razumio UEFI.
Koliko vidim Centos/Redhat ovih problema nemaju.
P.S. Pronasao sam par Technet clanaka, gdje pise da je potrebno izabrati "sinteticku" mreznu karticu, ali nisam pronasao ove opcije na bare metal hipervizoru 3.0, ono sto mogu da podesim na vSwtichu je minimum opcija.

Svaki predlog je dobro dosao.

Update - setovao sam legacy karticu sa Powershell cmdletom, but no luck. I dalje slow performance




[Ovu poruku je menjao frogman dana 16.04.2014. u 13:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao frogman dana 16.04.2014. u 14:34 GMT+1]
[ rajco @ 22.04.2014. 10:24 ] @
Možeš li da odradiš ove dve komande na oba adaptera(fizički i virtuelni) na Hyper-V serveru.
Code:
Get-NetAdapterAdvancedProperty -Name "Ime virtuelnog LAN-a"
Get-NetAdapterAdvancedProperty -Name "Ime fizičkog LAN-a"
Get-NetAdapter -Name "Ime virtuelnog LAN-a" | fl *
Get-NetAdapter -Name "Ime fizičkog LAN-a" | fl *

Iz druge komande možeš da ukloniš sistem name ili neku drugu privatnu informaciju.
[ frogman @ 03.06.2014. 12:33 ] @
Hvala na odgovoru.

Bio sam u drugim mini projektima pa nisam stigao da bacim pogled.
Sad sam se vise zainteresovao, i iskljucio sam ovu opciju VMQ
Virtual machine queueing, nije bilo dovoljno da iskljucim na Hyper-V gui-u, vec je bilo potrebno da upucam istu disable komandu iz powershell-a.
Sada su performanse uredne.