[ bulat666 @ 17.04.2014. 07:18 ] @
Zavrsio sam projekat male cnc glodalice (velicine mozda kao shapeoko) koju sam bas davno poceo iiiii zaglavio sam se na Z osi. Radjena je u kombinaciji gvozdje-aluminijum. Vodjice su mi po 10mm a radna povrsina je mozda 350x500. Ne mogu da se odlucim sta da stavim kao obradni motor iz razloga sto mi je dremel previse... "visok" i oduzima mi dosta od Z ose, a stranice od X-a su mi visoke oko 300mm (ako ne nadjem neko bolje resenje moracu da ih produzujem da bi dobio na Z). Recimo da sam ogranicen na velicinu motora od oko 120-150mm visine i precnika 60-70mm. Jer mi posle od njega zavisi kako cu da odradim prihvat i ostale z'ebancije. Nasao sam na netu neke motore od 24v i 10A pa se pitam kako bi to radilo u kombinaciji sa nekim PWM regulatorom, koliko to moze snagu da ima i koliki broj obrtaja da ocekujem, da li je dovoljno za tehnicku plastiku (rekao bih da je 10k obrtaja dovoljno)? Takodje sam nailazio na neke dc servo motore te velicine pa da li oni mogu da se iskoriste kao obradni? A motori iz kuhinjskog miksera? :D Ili cu morati da pljunem 200e za komercijalni kineski o.motor!?