[ 4Eyes @ 17.04.2014. 18:55 ] @
Pre nekoliko dana sam nabavio Alcatel 5036d C5 na kojem je stock rom android 4.2.2. i od prvog dana ne mogu da namestim da Skype radi kako treba.
Problem je da kad se ekran ugasi ne primam ni pozive ni poruke sa skype. Ako neko ima rešenje bio bih zahvalan.
Pokušao sam i da isključim režim čuvanja baterije ali nije pomagalo u rešenju problema.
Inače telefon nije sa mreže i nije menjan softver.
[ gti2 @ 17.04.2014. 19:37 ] @
Da li ti drugi programi rade ispravno kad je ekran zakljucan,Viber npr?
[ bachi @ 17.04.2014. 19:50 ] @
Na veliku žalost, Microsoft ili neće ili ne ume da napravi tu aplikaciju kako treba da radi na Androidu.

Inače u WiFi podešavanjima na telefonu namesti da se wifi NE gasi kada telefon ode u sleep.
[ Hackman @ 17.04.2014. 21:20 ] @
Eto a ja mislio da je to do mog telefona.
[ 4Eyes @ 17.04.2014. 22:24 ] @
Citat:
gti2:
Da li ti drugi programi rade ispravno kad je ekran zakljucan,Viber npr?


Viber do sad nisam koristio i instalirao sam ga pre nekih satipo i za prvu probu radi al videćemo u narednim danima.
Inače i Skype ponekad hoće da radi nasumično možda svaki deseti petnaesti pokušaj prođe.
Na primer po instalaciji Vibera i njegovoj probi kad sam probao Skype posle nekih 20 min zvonio je ali upravo sad sam ponovo pokušao i neće.

@bachi
Namestio sam odma čim sam nabavio telefon da ne gasi wireles.
[ Dekart @ 18.04.2014. 08:23 ] @
Meni skype sasvim normalno radi, bez izuzetka. Ipak mislim da je to do telefona i njegovih specifikacija.
[ bachi @ 18.04.2014. 08:27 ] @
Kažem, ne umeju da naprave aplikaciju, tako da na gomili telefona Skype (bilo koja verzija) iz čista mira ili upuca samog sebe, ili se sam izloguje, ili (što je najgore) ikonica pokazuje da je ulogovan i sve ok, ali jednostavno neće da zvoni.

Samim tim, Skype aplikaciju na Androidu smatram nepouzdanom i samim tim je Viber kod mene zauzeo mesto broj 1 i njega uglavnom koristim za razgovore, iako Skype ima neuporedivo bolji kvalitet zvuka i bolje radi sa lošim netom, ali šta da se radi kada ne umeju da naprave da radi kako treba.

Takođe, sama filoSofija Androida koja ubija aplikacije nasumice kada je ram pun ne prija Skype-u. Dok Viber ima mehanizam da se sam vrati kada ga sistem ubije (i to radi poprilično agresivno, ponekad se vrati i kada ga ti namerno ubiješ), Skype nema taj mezaniham i čim surfuješ netom ili onom bloatware Facebook aplikacijom, ram se napuni i onda Android krene da ubija aplikacije i ubije ti Skype, koji ne ume da se vrati sam.

Ko ima Windows phone, neka napiše svoje iskustvo, mada verujem da je Skype na njemu dosta stabilniji.
[ 4Eyes @ 18.04.2014. 08:34 ] @
Citat:
Dekart:
Meni skype sasvim normalno radi, bez izuzetka. Ipak mislim da je to do telefona i njegovih specifikacija.


Sumnjam da je do specifikacija telefona, drug ima Alcatel 992d koji je ajde da kažemo sličnih specifikacija i kod njega skype radi ok.
[ Dekart @ 18.04.2014. 09:33 ] @
Moguće, ali sećam se poslednje starije verzije skajpa, koja je imala totalno drugačiji interfejs od sadašnjih verzija, a koja je manje-više radila sa svim uređajima. To je verzija 3.2.0.6673. Nakon toga se pojavilo novo ažuriranje i velika većina korisnika slabijih telefona, imala je problema, jer jednostavno nove verzije, sa novim okruženjem nisu sarađivale sa skajpom. Takvih pritužbi pun je internet, i dok su jedni pljuvali po skajpu i majkrosoftu, drugi su pljuvali po njima što blate novi skajp koji na njihovim telefonima super radi. Ja imam samsung galaxy SIII mini, i za mene je novi skajp predstavljao pozitivno iznenađenje, dok je moj drug imao expiriu SK17I, i kod njega skajp nije hteo ni da bekne, sve dok na telefon nije ubacio cyanogenmod, tako da, gotovo sam siguran da je problem koji se javlja, stvar samog uređaja i skajpa, a ne generalni problem ove aplikacije.
[ gilopile @ 18.04.2014. 10:35 ] @
Na slabijim Android telefonima nove verzije znaju dosta da baguju. Blagi uzas, od pokretanja aplikacije pa sve do koriscenja radi jako sporo, a i zba povemeno da pukne iz pitaj Boga kojih razsloga. Mislim na telefone sa brzinom ~800Mhz/256-512MB RAM-a. Imam par takvih telefona i jednostavno sam nasao starije verzije koje skroz ok rade. Recimo Skipe 2.6.0.95, radi skroz ok na ZTE skate i i5500 galaxy5
[ gti2 @ 18.04.2014. 11:53 ] @
Ja sam imao OT990 mada na njemu nisam koristio Skype.Kad je ispustio dusu posle godinu dana,u zamenu sam od Telenora dobio OT985 koji je jos slabiji i zbog toga je bilo kakav multitasking na njemu bio nemoguc.Jednostavno,po napustanju programa,telefon je automatski gasio program.Takodje,ulazio je u sleep mod skoro odmah po zakljucavanju.Sve to zbog male kolicine RAM-a.Ovakvo ponasanje se pozitivno odrazilo na trajanje baterije,ali jako nervira u koristenju telefona.Verujem da je i ovde tako nesto u pitanju.
[ Hackman @ 18.04.2014. 14:33 ] @
Kad smo već kod programa ove rste, preporučujem svima Fejsbuk mesindžer.
Najnovija verzija ovog programa ima mogućnost razgovora, pored četova.
Kvalitet zvuka je fascinantan, bolji i od vibera i od skajpa. Instalirajte
ga i nećete se pokajati.
[ Hackman @ 18.04.2014. 15:07 ] @
Citat:
Moguće, ali sećam se poslednje starije verzije skajpa, koja je imala totalno
drugačiji interfejs od sadašnjih verzija, a koja je manje-više radila sa
svim uređajima. To je verzija 3.2.0.6673. Nakon toga se pojavilo novo
ažuriranje i velika većina korisnika slabijih telefona, imala je problema,
jer jednostavno nove verzije, sa novim okruženjem nisu sarađivale sa
skajpom. Takvih pritužbi pun je internet, i dok su jedni pljuvali po skajpu
i majkrosoftu, drugi su pljuvali po njima što blate novi skajp koji na
njihovim telefonima super radi. Ja imam samsung galaxy SIII mini, i za mene
je novi skajp predstavljao pozitivno iznenađenje, dok je moj drug imao
expiriu SK17I, i kod njega skajp nije hteo ni da bekne, sve dok na telefon
nije ubacio cyanogenmod, tako da, gotovo sam siguran da je problem koji se
javlja, stvar samog uređaja i skajpa, a ne generalni problem ove aplikacije.


Predpostavljam da se ovo odnosi na mene pa samo mala ispravka, radio je meni
skajp i pre Ciogena, ali nove verzije nisu, jednostavno kad sa nove verzije
nekog zovem i ako je dostupan prijavi mi da osoba nije dostupna, odnosno
uključise sekretarica. Od kako sam Ciogen instalirao toga jednostavno nema,
ali sad imam drugi problem, često se dešava da Skajp pukne.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.04.2014. 15:15 ] @
Ci-AN-ogen.
[ Mladen3414 @ 18.04.2014. 22:12 ] @
Probaj da vratis telefon na fabricka podesavanja i onda vidi da li ce raditi,ako nece onda reinstaliraj sistem.
[ 4Eyes @ 19.04.2014. 09:52 ] @
Citat:
Dekart:
Moguće, ali sećam se poslednje starije verzije skajpa, koja je imala totalno drugačiji interfejs od sadašnjih verzija, a koja je manje-više radila sa svim uređajima. To je verzija 3.2.0.6673. Nakon toga se pojavilo novo ažuriranje i velika većina korisnika slabijih telefona, imala je problema, jer jednostavno nove verzije, sa novim okruženjem nisu sarađivale sa skajpom. Takvih pritužbi pun je internet, i dok su jedni pljuvali po skajpu i majkrosoftu, drugi su pljuvali po njima što blate novi skajp koji na njihovim telefonima super radi. Ja imam samsung galaxy SIII mini, i za mene je novi skajp predstavljao pozitivno iznenađenje, dok je moj drug imao expiriu SK17I, i kod njega skajp nije hteo ni da bekne, sve dok na telefon nije ubacio cyanogenmod, tako da, gotovo sam siguran da je problem koji se javlja, stvar samog uređaja i skajpa, a ne generalni problem ove aplikacije.


Skinuo sam baš tu verziju skajpa i malo se situacija popravila, prolazi mi oko 90-95% poziva i poruka. Jedino kad me neko zove treba da pusti da skajp zvoni minimum 30+ sekundi da bi meni telefon tek počeo da zvoni.

@Mladen3414
Pokušaću još neko vreme da tražim rešenje pre nego budem vraćao telefon na fabrička podešavanja mada mislim da ni to neće pomoći jer je telefon kupljen pre 7 dana nov i neverujem da sam u tako kratkom roku ja uspeo nešto da pobrljavim.
Što se tiče reinstalacije ako se budem na tako nešto odlučio ubaciću onda cyanogenmod, al ne još.
[ Dekart @ 19.04.2014. 10:19 ] @
4Eyes:

Skinuo sam baš tu verziju skajpa i malo se situacija popravila, prolazi mi oko 90-95% poziva i poruka. Jedino kad me neko zove treba da pusti da skajp zvoni minimum 30+ sekundi da bi meni telefon tek počeo da zvoni.

Super, drago mi je da si makar nešto uspeo. To sa čekanjem da otpočne zvonjava na skajpu ovoga puta nije do tvog telefona, već to jeste problem same aplikacije. To se najbolje može uočiti u koliko je skajp uključen i na kompjuteru, i na telefonu. Tu, bar ja mislim, da ne možeš ništa da uradiš, ali to i nije neki problem na koji se vremenom ne možeš navići, bar dok ne kupiš novi telefon :D
[ bachi @ 19.04.2014. 10:20 ] @
Ne znam ko će to da čeka 30+ sekundi da se javiš, a da pre toga ne prekine vezu?
[ 4Eyes @ 19.04.2014. 10:31 ] @
@bachi
Onaj ko hoće da me dobije i ne zove zbog neke gluposti.
[ bachi @ 19.04.2014. 11:39 ] @
Mene roditelji učili da je nekulturno pustiti da zvoni sto godina, ali to sam samo ja.

Od svih verzija, meni je najstabilnija 4.0.0.22082 verzija.
[ Milan86 @ 20.04.2014. 10:11 ] @
Slazem se da je Skype za Android bagovit.
Ono sto me najvise izludjuje je to da ostajem Online kad se izlogujem sa Skajpa na telefonu! Cak iako izbrisem Skype sa telefona ostajem Online! Jedino resenje da ne ostanem Online je da stavim Invisible status i da se izlogujem. Ovaj propust nisu smeli da dozvole. Pored mene, ovaj problem ima jos nekoliko ljudi koje poznajem.
[ bachi @ 20.04.2014. 19:35 ] @
Da, ovo potvrđujem i ja. Klinka ima Skype na tabletu i kada ga isključi, satima joj stoji da je online....

Zato Viber sve više preuzima maha...
[ gilopile @ 20.04.2014. 19:39 ] @
Da...Drugar isto na fonu instalisao skype, jednom je bio online na kratko i evo veec mesec dana je online iako ga nije vise ukljucivao. Sve je regularno, poruke izgleda kao da primi ( ne vrti onak tockic )...Skype za PC je jedna jako kvalitetna aplikacija, ali ova za android je toliko bagovita da je to cudo jedno...Da li oni uopste rade na njoj, pitam se...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.04.2014. 19:41 ] @
Ovo se dešava i na iOS platformi, a ne smem da garantujem da mi se nije dešavalo i na kompjuteru.
[ brux002 @ 21.04.2014. 14:12 ] @
Citat:
bachi:

Ko ima Windows phone, neka napiše svoje iskustvo, mada verujem da je Skype na njemu dosta stabilniji.


Ja imam Lumia 920. Skajp na njemu radi mnooogo stabilnije nego na androidu ali deluje nezavrseno. Nema slanja/primanja fajlova, nema landscape moda za pisanje poruka, ne mogu da kupim skype kredit direktno iz aplikacije sa telefona i jos gomilu stvari koje se podrazumevaju. Medjutim sam kvalitet razogovora je isti kao na desktopu, aplikacija ne baguje i ne zapucava, a implementacija sa Glance Screen-om je perfektna. Ako vas jos nesto interesuje tu sam :)
[ Pajica Ristic @ 21.04.2014. 15:03 ] @
ja imam windows phone 8.1 sada, skype radi kao na prethodnoj verziji osa.. a to je veoma lose. retko kad mi zvoni, jedino ako onaj ko me poziva ostavi bas bas dugo da zvoni, onda zvoni na telefonu. poruke takodje malo kasne. telefon mi je stalno na netu, uglavnom na wifi, a kada izgubi wifi prelazi na mobile data.. mada, mozda mi pravi problem to sto mi je stalno upaljen skype na desktopu, pa prvo tamo zvoni, nisam bas eksperimentisao.. sto se tice kavliteta veze u toku razgovora, nemam zamerki,sve je ok.
[ Milan86 @ 21.04.2014. 16:21 ] @
Kad se drug uloguje na Skype sa Nokije E52, Skype aplikacija na računaru mi prikazuje da je ulogovan preko mobilnog uređaja - Online (on a mobile device). Međutim, kad se uloguje na Skype sa Androida, piše samo Online, kao da se ulogovao sa računara.

Da li neko zna zašto Skype aplikacija za Windows ne prikazuje da su Android korisnici ulogovani sa mobilnog uređaja? Da li je u pitanju neki bug ili je oduvek bilo tako?
[ bachi @ 21.04.2014. 17:47 ] @
Koliko znam, oduvek je bilo tako.
[ Milan86 @ 21.04.2014. 20:00 ] @
Koja smejurija od aplikacije. Pitam da se da li iko testira Skype za Android pre nego što se pusti na Play Store?!
[ Fridman @ 05.01.2015. 12:55 ] @
Mrzi me da citam pravilnik se sme da kace linkovi drugih adresa u cilju pomoci ali ne bitno meni je ovaj postupak ipak pomogao..koga ne mrzi nek proba mozda upali

Change your Skype’s password.
Try to chat with any of your friend and type /remotelogout (bez brige ta komanda ne stize prijatelju kojem kucas)
ja sam kucao 2-3 puta ( /remotelogou ),potom /showplaces (iskoci ovako nesto You have 1 online endpoints:
{4d5b4e2d-1928-2efe-29f1-bdbe852b424a} 'LOL-PC' (Windows Skype)) isao sam log out,prijatelj koji gledao sa drugog naloga kaze da sam nestao potom se pojavio na par trenutaka i nestao (offline mod) problem resen. :)
[ član @ 26.02.2015. 13:14 ] @
imam problem sa Skype-om, a takodje je Android/tablet u pitanju, pa da ne otvaram drugu temu.

Vocie-call funkcionise normalno, ali kada moj sagovornik ukljuci kameru, istog trenutka se prekida veza, dok se video sa mog tableta se salje normalno, tj. sagovornik moze mene da vidi, ali cim i on ukljuci kemeru, prekine se veza. Ja na tabletu ne dobijam nikakav izvestaj, dok se kod sagovornika pojavi na kratko Internet Connection - problem i prekida se. ovo sam probao sa razlicitim sagovornicima i kod svih je isto, tako da je problem do mog tableta ili interneta, mada ne bi trebalo da mi je internet spor za skype video poziv jer imam od 10 do 25 MBps kako kad. negde u opcijama Skype-a sam nasao podesavanje za kvalitet slike, pa sam tu izabrao najlosiji kvalitet i opet isto. Inace, kada koristim Skype na lap-topu ili mobilnom, video poziv funkcionise bez problema, pa mi je i to malo cudno.

ima li neko neku ideju sta bi mogao jos da isprobam?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.02.2015. 13:24 ] @
Ja bih otišao u Settings i u Apps i tamo obrisao Data Skajpu. To će ga resetovati, pa ćeš barem eliminisao sam program ako i dalje ne bude radio kako treba.

Takođe, na Aptoidu ima starijih verzija Skajpa, pa možeš probati i neku stariju.
[ član @ 28.02.2015. 06:21 ] @
e druže Vojadžeru :) samo da se zahvalim, uspeo sam da sredim Skype prema tvojim savetima.
ova druga varijanta je upalila, instalirao sam samo jednu stariju verziju od aktuelne i sad šljaka!
[ član @ 24.07.2017. 14:17 ] @
da li postoji neki nacin da se koristi starija verzija skype-a od aktuelne, posto je ova nova totalno sr*nje i ne funkcionise kao stara?
ovo sto je bilo ranije na temi skidanje starije verzij sa Aptoida ne radi, tj. radi ali cim se startuje odmah trazi update na novu verziju :-/
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2017. 14:22 ] @
Ako sam proigram traži da se nadogradi, onda to znači da verovatno nema šanse da koristiš stariju veryiju programa, jer Skype server ne da starijim aplikacijama da pristupe servisu.
[ gilopile @ 24.07.2017. 14:36 ] @
Na zalost, ne moze. Ni na PC ni na Android ne mozes da se povezes sa serverom sa starijom verzijom, samo aktuelna ver. sa sajta.
[ član @ 24.07.2017. 14:46 ] @
jel isprobao neko od vas novi skype - android verziju?
nemam pojma sta im bi da naprave takav promasaj!
citao sam komentare na raznim sajtovima i koliko sam primetio, jedan opsti zakljucak je da se apsolutno nikome ne svidjaju promene. bespotrebno su zeznuli stvar koja je dobro funkcionisala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2017. 15:02 ] @
Ja koristim novi od kada je izašao i nemam zamerki. Stari Skype nije bio šampion brzine, a nije ni ovaj, dizajn je promenjen, ali ništa drugo bitno. Ne koristim više tako intenzivno kao pre par godina.

Problem sa komentarima po sajtovima je da se u njima ljudi uvek žale, tako da donositi zaključak samo na osnovu toga je takođe promašaj.

Recimo da imaš Gorenje veš mašinu i da si zadovoljan njome. Da li bi otišao na Gorenjev sajt i ostavio komentar kako si zadovoljan njihovom veš mašinom? A posle toga na neki domaći svaštarski forum, pa i tamo isti komentar, kako si je kupio pre 2 godine i nikakav problem nisi imao do sada. Naravno da nećeš to uraditi. Ali ako ti se mašina pokvari 2x u toku prve godine, onda hoćeš. Kao i preostalih 1% kupaca koji imaju problema sa istom mašinom. I posle neko čita na forumu vaših 10 komentara kako mašina ništa ne valja, jer se lako kvari, a pri tom zanemari da ima 9900 zadovoljnih vlasnika od njih 10.000 ukupno.
[ gilopile @ 24.07.2017. 15:09 ] @
Clan, ma cackaju bez potrebe, neko prima platu da izbacuje svaki mesec neke novine, bajagi.

Ne znam sta je falilo ver 2xx, par kolona, kontakti, par dugmica za poziv, poruku i cao. Funkcionisao na win98 sa dialUP 3x bolje nego sada na ovim masinama i 10+MB net. Pola sata dok ga otvoris sa qad core i posrce pola memorije u kompu glupa aplikacija:D
Vratice se sve na svoje, videces. Dizajn se pojednostavljuje, tako i aplikacije ce postati na par dugmica, funkcionalne jednostavne i cao. Valjda treba da prodje jos neko vreme..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2017. 15:14 ] @
Nije baš tako tako, MS-u se isplaćuje sada Skype preko Skype for business modela, tu se prate standardi, a onda i ovaj besplatni mora da ga prati.
Morate da razumete da većina ljudi ne deli vaš entuzijazam za korišćenje starih verzija softvera i hardvera.
[ član @ 24.07.2017. 15:18 ] @
onda se ja verovatno nisam dovoljno potrudio da podesim sve kako treba. moje zamerke su sto pre svega ne vidim ko je online a ko nije, ne znam kako da sam svoj status podesim (online, away, ...), ne vidim listu samo skype-kontakata, nego mi je ubacio sve kontakte koje imam u androidu bez obzira da li su samo skype kontakti ili su npr. iz tel. imenika preuzeti, dalje kod video poziva kada sagovornik prica preko kompa, na starijim verzijama se slika jednostavno okretanjem telefona u vodoravni polozaj automatski okretala tako da se vidi preko celog monitora, a sada se bukvalno zarotira za 90° i vidi se samo ona jedna "strafta" po sredini ekrana a ostatak je crn. isto, cesto mi je blokirao i prekidao vezu, dok mi se sa starim verzijama to retko desavalo. poruku u toku video poziva (npr. sliku, link i sl.) nije moguce poslati (ili bar ja ne umem). dizajn je stvar ukusa, meni licno se ne dopada tako da to ne moramo da komentarisemo. kazem, nisam previse pokusavao da cackam po opcijama jer ne koristim ni ja skype previse cesto, pa verujem da je nesto od ovoga "popravljivo", mozda i sve, al opet imao sam nesto sto je funkcionisalo bez problema, potpuno podeseno prema mojim potrebama i onda me nateraju da instaliram ovo gvno koje mi je sve poremetilo... to me je najvise iznerviralo u celoj prici!
[ Java Beograd @ 24.07.2017. 15:23 ] @
Kakav je samo bio Skype dok nije bio Microsoft-ov !

Jednostavan, brz, pouzdan ... A onda su ga kupili za silme milijarde i napravi vnogo od njega.
[ gilopile @ 24.07.2017. 15:26 ] @
^
Upravo to. Na Symbian tel, neki krs sam ima Skype. `tezak` citavih 500kb, a sabijao je kako je bio brz i kako si mogao da pricas bez problema sa Gprs...Sada napravise kicerajku koja vise ne radi nego sto radi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2017. 15:35 ] @
Pretereujete i vi. Kao da niste na IT forumu, već na nekom kulinarskom.

Kakav je bio BBS, brz i jednostavan, a ne kao ovaj internet danas! :)

A to što je nešto na Symbianu imalo 500 kB ne znači da je toliko zaista bilo i kada se program instalira. Plus mnogo manje opcija pre 10 godina, nego danas :)
[ Java Beograd @ 24.07.2017. 21:32 ] @
Uopšte ne preterujem.
Skype je pisan u PHP, i radio je na open source, Apache, Linux. Dok je bio u vlasništvu Litvanaca. I radio je dobro. Odlično.

Onda je kupljen od strane MS. Dal' po nalogu "odozgo" jer izgleda Velikom Bratu nije bilo po volji da ne može da kontroliše tako bitan protok informacija. Ali dobro, bilo kako bilo, da ne zalazimo u teorije zavere.

Čim je kupljen, MS stručnjaci su, naravno, probali da ga nateraju da radi na MS serverima. I od samog početka, počelo je da škripi, kašljuca. Takođe, PHP jednostavno nije bila platforma koja se može dugotrajno održavati u MS.

Šta su posle radili, sam Bog zna. Dal' su ga iz početka pisali u MS alatima, dal' su menjali parče po parče. Svi znamo da su menjali bazu korisnika i terali ljude da se registruju sa MS accountom. Onda je izbačen potpuno nov Skype for Business, vnago koje "radi" u kompletu sa Outlookom. I tako - promašaj za promašajem.

Uz restriktivno, tj. onemogućeno korišćenje starih verzija. I tako, startuješ komp, i skype, i nešto si 'teo, a on krene da se updejtuje. Pa neće da radi na sedmici, pa neće na osmici, pa onda "na gurku proradi". Da ne spominjem ljude koji sa punim pravom žele da nastave da koriste svoj sasvim valjani XP. Pa onda opet update, koji traje većnost.

Danas je to, ali stvarno vnogo od projekta.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.07.2017. 21:47 ] @
Estonci su ga pravili, a nije pisan u PHP-u, jer je PHP serverski programski jezik. Skype je prvobitno bio pisan u Delfiju i C++.

https://www.quora.com/What-pro...as-Skype-originally-written-in

Skype for Business nije promašaj, vrlo lepo radi u firmi u paketu sa ostalim MS softverom. U poređenju sa 8x8 VoIP softverom na koji smo kasnije prosli je Skzpe for Business bio milina :) E sad, realno, da i ti razvijaš Skype, da li bi ti fokus bio na jednom korisniku koji hoće da koristi Skype svake prestupne, na starom telefonu i starom OS-u, a uz to mu to ne možeš naplatiti ni pare ili 10 business korisnika koji plaćaju mesečne pretplate po korisniku i koriste uz to i ceo asortiman MS servisa ili usluga? :)