[ hiavata @ 22.04.2014. 09:47 ] @
Problem je sledeći:

Elastix centrala (mada ovakav problem sam imao i na Trixbox-ima raznih verzija), poziv dolazi kroz Telekom SIP trunk i treba da se prosledi na spoljni broj. Ovo je namešteno da radi preko custom extenzije. Kada poziv izlazi kroz GSM gw, sve radi ok, ali kada pokuša da izađe kroz isti trunk po kome je došao, ne prolazi. Pokušavao sam sa razlčitim komandama u custom eksteziji (i Local i SIP) i sa različitim DID varijantama ali nikako. Javi se telekom informacija da poziv ne može biti ostvaren a u CLI-u:

SIP/Telekom-00000007 is circuit-busy

On uredno pozove itd, ali ništa...
Da li je neko imao sličan problem?


[ valjan @ 22.04.2014. 20:10 ] @
Imali su mnogi i o tome je ovde pisano više puta - Telekom ne dozovoljava call fwd sa njihovog trunka na taj isti trunk. Možeš proslediti poziv sa njihovog trunka na neki drugi trunk, možeš sa nekog drugog trunka na njihov, ali sa njih na njih same nikako.
[ Sleepless_mind @ 24.04.2014. 09:52 ] @
@valjan
To baš i nije tačno. U zavisnosti od trunking kapaciteta, a koji do sada nisam video da je manji od 4, pozivi mogu da se proslede.

Problem je generalno u tome što Telekom ne dozvoljava da izađe poziv sa CID koji ne poseduješ, što znači da je moguće proslediti poziv, ali ne i CID.

Rešenje problema je da se u from polju uvek šalje CID koji se nalazi u dodeljenoj numeraciji u trunk-u.
Može da se reši opcijom Never override CID u podešavanju trunk-a na trixboxu ili npr. u follow-me sekciji u delu Change external CID Configuration u Elastix-u.

Postoje i "ručna" rešenja preko dialparties.agi skripte...
[ valjan @ 24.04.2014. 15:31 ] @
Hm, sećam se da smo explicitno gazili CID našim iz našeg paketa brojeva, ali poziv opet nije prolazio sa SIP trunka nazad na SIP trunk, dok je recimo preusmerenje na BRI ili lokalnu mrežu radilo bez problema. Možda se nešto promenilo u poslednjih godinu dana...
[ djricky @ 11.05.2014. 12:17 ] @
kod mene, ako se ne javim za 15 sek na poziv koji je dosao kroz bbtf, bice preusmeren na moj mobilni kroz taj isti sip trunk... radi 100%...