[ fangorn @ 23.04.2014. 18:20 ] @
Nabavio sam ovaj extender i od starta ne radi kako treba, cak sam ga i menjao u prodavnici gde sam kupio misleci da ne radi, medjutim i ovaj drugi se isto ponasa.
Sve podesim kako treba, extender vidi moj ruter (isto Tp Link), zakaci se na njega, upisem postojecu sifru, sve prodje kako treba, restartuje se, kada pristupim extenderu preko kompa i lan kabla, sve je ok, vidim da je povezan. Svi uredjaji, mobilni, laptop, vide extender normalno, odmah se konektuju na njega ali ne mogu da izadjem na net ni sa jednim! Jedino na kompu sa kojim je povezan lan kablom imam net normalno, sto je veoma cudno. Pokusavao sam nebrojeno puta ponovo da setujem sve iz pocetka, da restartujem ruter, mobile telefone, vracao na fabricka podesavanja, sve sam probao ali jednostavno nece. U radnji kazu da nema nikakvih posebnih podesavanja, samo ono osnovno sto sam vec uradio i da mora da radi, ali jednostavno nece.
Ne znam sta vise da probam, da li mozda nesto treba da se podesi na ruteru (Tp Link TD-W8901GB adsl ruter) da bi extender dobio izlaz na net, mada je cudno sto extender daje izlaz preko lan kabla, znaci komp koji je privezan kablom na extender normalno ima net, samo nemaju uredjaji koji se prikace bezicno?
[ Binary Mind @ 24.04.2014. 22:38 ] @
A kako si podesio taj extender ako nije tajna? Možeš li to malo detaljnije da objasniš?
[ fangorn @ 25.04.2014. 00:32 ] @
Povezao sam extender lan kablom za komp i preko web interfejsa usao u podesavanja. Onda sam odradio quick setup, skenirao je wifi mreze, odabrao sam moju, upisao sifru, upisao ssid, i extender se resetovao. Posle par minuta udjem ponovo u podesavanja, vidim da je status connected na moju wifi mrezu, signal excellent, protok podataka je tu, sve izgleda ok. Dok je extender i dalje provezan lan kablom za komp, na kompu imam normalno net, sve ok. Sa mobilnog vidim ssid extendera, normalno se nakacim, ful signal ali nema neta. Probao sam sa vise mobilnih uredjaja, laptopova. Restartovao sam i ruter i extender i mobilne nekoliko puta, resetovao extender na fabricka podesavanja i prolazio kroz quick setup ponovo i ponovo, ali nista nije pomoglo. To je otprilike to sto sam pokusao, u radnji gde sam kupio su mi potvrdili da sam sve uradio kako treba, ali ne znaju sta nije u redu. Zamenili su mi uredjaj novim, ali je problem ostao.
[ Binary Mind @ 25.04.2014. 23:37 ] @
Da li ekstender ima neku IP adresu? Predpostavljam da u uputstvu piše kako mu se dodeljuje IP adresa.
[ fangorn @ 26.04.2014. 08:26 ] @
U jako sturom uputstvu pise samo ono sto sam vec uradio, znaci koraci za quick setup, nema nista vezano za neka fina podesavanja. Uredjaj je dobio automatski ip adresu, to sam video kad sam setao kroz opcije.
[ Binary Mind @ 26.04.2014. 15:43 ] @
Da li je IP adresa u istom opsegu kao i IP adresa rutera? Ako nije, onda treba rucno da podesiš IP adresu ekstendera u podešavanjima da bude u istom opsegu. Na primer ako je adresa routera 192.168.1.1, i IP adresa ekstendera treba da bude 192.168.1.x (x sam definišeš a da se ne kuca sa ostalim uređajima u mreži. Budi upozoren da ćeš možda i nekim ostalim uređajima trebati ručno da podešavaš TCP/IP podešavanja...
[ fangorn @ 26.04.2014. 18:51 ] @
To je sve u redu, opseg jeste 192.168.1.x. Na kompu na koji je extender povezan kablom ima neta, znaci da su ip adrese u redu. Provalio sam slucajno da neki put mobilni hoce da se konektuje ako ga duze ostavim nakacenog na extender, recimo pola sata, 45 minuta, onda dobijem net i sve radi savrseno brzo nekih 10-15 minuta, i onda opet nece i tako u krug. Nesto verovatno nije u redu u podesavanjima samog rutera, nesto mu tu ne da da extender radi normalno. Taj ruter nije na defolt podesavanjima, svojevremeno su dolazili majstori da nameste kamere i nisam mogao da im pristupim preko neta, samo lokalno, onda je dolazio neki lik danima i prckao po podesavanjima rutera dok ga nije namestio i od tada rade kamere, ali verovatno nesto, neka glupost, blokira extender da radi normalno. Probacu da ga odnesem na drugu lokaciju, kod drugara, pa da vidim kako se tamo ponasa.