[ arsa xx @ 22.03.2004. 13:18 ] @
Imam integrisan GF2 na ploci
Ploca je asus, dva slota memorije(256+128)
Dali bi mi komp brze radio i koliko ako bi ubacio GF2 standardnu?
[ Carnivore @ 22.03.2004. 13:35 ] @
Da, radio bi brze, ali ne znam koliko.
[ VRider @ 22.03.2004. 16:43 ] @
Ne postoji razlog zasto bi ti radio brze.
[ Carnivore @ 22.03.2004. 17:09 ] @
Postoji, samo sto ga ti ne znas
Radio bi brze jer graficka kartica ne bi dijelila sistemsku memoriju vec ima svoju a i ne bi koristila CPU za obradu podataka.
Zasto onda postoji AGP slot?
Zasto ne bi sve ploce dolazile sa integrisanom grafikom?
[ VRider @ 22.03.2004. 17:15 ] @
Covek ima 380+ MB rama, tako da 32 ili 64 MB tesko moze da (znacajnije) utice na performanse. Ako u slucaju integrisane graficke CPU radi ono sto treba da radi graficki procesor, sta je onda integrisano?
Ploce ne dolaze sa integrisanom zato da bi ti mogao da biras koju zelis, a uz to se ne integrisu najnoviji cipovi. Kad bi se najnoviji cipovi integrisali niko ne bi kupovao zasebnu graficku, a ako uporedis cene integrisane ploce i ploce+graficke videces razlog (razliku) za "neintegrisanje".
[ Carnivore @ 22.03.2004. 17:23 ] @
CPU mu sada odradjuje ono sto bi mogla posebna graficka i ti kazes da ne bi dobio na performansama?
Tu nije samo rijec o memoriji nego i o procesorskom vremenu koje se bespotrebno trosi na obradu grafike.
[ VRider @ 22.03.2004. 17:29 ] @
Da li kazes da u slucaju integrisane graficke ulogu grafickog procesora obavlja CPU?
[ Carnivore @ 22.03.2004. 17:53 ] @
Dio posla svakako.
Uostalom, glupo mi je da se prepucavam oko neceg cemu je mjesto u muzeju.

So far AGP cards can be much better than integrated graphics solutions, because of much greater video memory bandwidth.

I samo to je dovoljno da mu i cijeli kompjuter bude brzi.

Evo mu i jedan link s testom starijih grafickih pa nek' covjek odluci isplati li mu se ili ne.

http://www.sk.co.yu/2001/07/sktd03.html
[ McKracken @ 22.03.2004. 17:56 ] @
Naravno da ne izvrsava CPU.. Razlika bi bila samo u tome sto bi imao malo vise memorije za ostatak sistema a to moze da bude korisno.

Ne kapiram sta znaci "necemu je mesto u muzeju"? Jel' treba da bacim laptop jer ima "integrisanu grafiku"?

Naravno, Svet KOmpjutera se ne moze bas nazvati "referentnom literaturom"

@carnivore. Molim te da skratis potpis, jer bode oci.
[ Carnivore @ 22.03.2004. 18:02 ] @
Dobro, pogrijesio sam, priznajem..... udri se... udri se... udri se....
Izvinjavam se.
A bio sam ubijedjen da dio posla obavlja CPU. Covjek se uci dok je ziv....


Ovdje se govori o starom kompjuteru s integrisanom grafickom (koliko sam ja shvatio) i sigurno bi mu AGP kartica pomogla.
SK je izvrsio testove koje je bilo ko mogao da odradi kod kuce i ne vidim nista lose u tom sto sam stavio njihov link. I ti i ja bi vjerovatno dobili iste rezultate s istim hardware-om.

BTW, jel' dobar potpis?
[ Goran Mijailovic @ 22.03.2004. 18:06 ] @
Citat:

...much greater video memory bandwidth.


To su kljucne reci, znaci nije toliko bitna kolicina memorije, koliko brzina iste na graf. kartama, kao i brzina komunikacije GPU-a sa memorijom...
[ McKracken @ 22.03.2004. 18:18 ] @
Citat:
cards can be much better than


Naravno, i kljucne reci imaju modifikator .. U svakom slucaju, dobio bi nesto malo, ali ne znacajno.
[ Carnivore @ 22.03.2004. 18:53 ] @
Hehehe... pa to sam i napisao jos na pocetku (da citiram sam sebe)

Citat:
Carnivore:
Da, radio bi brze, ali ne znam koliko.


pa sam se onda provalio s onom izjavom o CPU i obradi grafike.
Jos jednom se najiskrenije izvinjavam ako sam nekog doveo u nedoumicu.

Pozdrav


[ VRider @ 22.03.2004. 19:44 ] @
A ja se vec uplasio da lupam gluposti.
[ arsa xx @ 22.03.2004. 21:04 ] @
Citat:

Ovdje se govori o starom kompjuteru s integrisanom grafickom (koliko sam ja shvatio) i sigurno bi mu AGP kartica pomogla.


Hej nije mi bas star komp, relativno - nforce chipset
[ VRider @ 22.03.2004. 21:45 ] @
Ma ploca je k'o bombonica. Sad da kupujem tako bi nesto uzeo.
[ popa @ 23.03.2004. 14:43 ] @
Moja preporuka bi ti bila ako si se vec razmisljao da kupujes gf2 karticu (verovatno polovnu) da dodas jos koji dinar i mozes uzeti neku firmiranu gf4 a pritom imaces i tv out (koji je stvarno odlican). Ova kartica ce ti sigurno mnogo bolje raditi od te integrisane, e sad mozda ce svi reci da je to isto s*****, ali se ja ne slazem sa time.Ova kartica sigurno opravdava svoju cenu. Nedavno sam uzeo neki polovan MSI mx440, sa atlonom na 2100 i 256 MB rama (graficka malcice klokovana premda moze mnogo vise) daje oko7000 poena u 3dMarku 2001. Znaci ako si vec razmisljo da das 20 evra dodaj jos 5-10 za fg4 i mislim da bi ti masina radila znatno bolje. Ovo je naravno moje misljenje s kojim se mozda drugi nece sloziti.
[ VRider @ 23.03.2004. 15:54 ] @
Ja cu se sloziti.
Potrazi po igraonicama, mozda neka zeli da izvrsi upgade, pa menjaju GF4. Kad ih vracaju dobavljacima, ovi im priznaju smesne sume, pa ponudi isto toliko.