[ pctel @ 25.04.2014. 13:24 ] @
Imam u HTC telefonu 8 Gb MicrSD karticu, pa sam jutros hteo da pogledam cene onih od 16-32Gb, kad ima sta da vidm! Te klasa 4, te 6, te 10, te ova je android, a ona nije android?! Prosle godine kad sam kupovao karticu bilo je dovoljno da udjem u radnju i kazem "dobar dan, dajte mi microSD karticu od 8Gb", "izvolite", "hvala, dovidjenja". Sad izgleda za kupovinu kartice treba mnogo vise znanja. Sta bih najosnovnije trebao da znam - cemu sluze te klase, da li kartica mora da ima "android" u nazivu da bi radila na telefonu i sta je uopste od tih kartica nekompatibilno sa mojim telefonom?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.04.2014. 13:32 ] @
Ne mora da ima android u imenu, to su gluposti.
Klasa se odnosi na brzinu upisa i bitna ti je jedino ako snimas HD video na istu, kada bi biko dobro da je klasa 10. U suprotnom moze i neka malo sporija. Razlike u ceni nisu velike, pa nemoj bas najsporiju da uzmes, jer ce ti ona verovatno nadziveti telefon.
[ adzo_ @ 25.04.2014. 13:40 ] @
Klasa 4-6-10 oznacava najmanju brzinu upisa na karticu 4MB-6MB-10MB
To android u nazivu je marketinski trik

Zavisi od tvojih potreba ali i klasa 4 ce ti zavrsiti posao za telefon
Ove brze kartice su korisne ako prebacujes dosta velikih fajlova i mrzi te da cekas
Ja sam licno uzeo klasu 10 jer je stvarno mala razlika u ceni
[ gilopile @ 25.04.2014. 13:55 ] @
Ipak ti uzmi najbrzu, tj. klass 10, zbog toga sto se dosta primeti ako koristis razno - razne aplikacije u fonu koje temp fajlove skladiste na karticu, npr Viber, Skipe...pogotovo ako imas gomilu konverzacije texta, slika...pa ce se i sama aplikacija brze podici sa brzom karticom.