[ zoccy @ 25.04.2014. 20:23 ] @
Pozdrav svima. Imam računar sa mat.pločom Asrock H61M-VG3 (LGA1155) i Intel G1620-2.7GHz (x2) procesorom.Ploča ima Intel H61 čipset.Instalirao sam Win XP (x86) kao drugi op.sistem pored Win 8.1 PRO (x64) jer mi je povremeno potreban.Problem je u tome što Win XP ne funkcioniše ako u BIOS-u ne promenim SATA kontroler mod iz AHCI u IDE,a posle da bi mi Win 8.1 uopšte radio moram vratiti na AHCI.Naknadno sam našao da postoji drajver za AHCI za Win XP,ali se može instalirati samo iz Setup-a prije početka instalacije.Probao sam postinstalaciono pomoću "update driver" ali nije moguće.Postoji li način da nekako integrišem drajver "ručno" i da li softver poput nlite može da pomogne pa da Win XP proradi u AHCI modu.Drajver je "Floppy(IIH61E).zip" sa Asrock-ovog sajta.
[ bachi @ 25.04.2014. 22:02 ] @
Integrišeš taj drajver u instalaciju uz pomoć nLite programa i onda narežeš tu instalaciju na cd/flash i instaliraš Windows XP.
[ Miroslav Cvejić @ 26.04.2014. 12:01 ] @
Lepo teraj XP u VM i nema da brineš. XPu odavno nije mesto na aktuelnom hardveru.
[ jolemisa @ 26.04.2014. 23:20 ] @
Ako vec hoces da imas dva OS-a,onda umesto XP-a stavi Win.7-cu i vise neces imati takvih problema.
[ zoccy @ 27.04.2014. 20:39 ] @
Hvala svima na savetima.Izabrao sam da instaliram VirtualBox od Oracle-a i zaista lepo radi Win XP kao VM u prozoru.Glavni razlog - stari USB skener za koji ne postoji drajver za Win 7/8 bez problema radi na ovaj način.Kakav moćan softver!