[ maya04 @ 25.04.2014. 20:57 ] @
Pozdrav svima na forumu. Imam jedno pitanje za Vas; racunar je iMac ne znam tacno koji model ali na njemu je instaliran Win XP. Racunar jako sporo radi i odradjuje zadate operacije na programima i treba mu 10 min da se ugasi nekad vise a isto toliko da se upali 10-15 min. Zanima me da li moze uzrok tome biti to sto je win xp instaliran na apple iMac-u? Hvala.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.04.2014. 21:13 ] @
Razlog je sto je insraliran XP. Nije bitno na na kakvom kompjuteru. Reinstalacija bi trebalo da pomogne.
[ Marcus Naissus @ 01.05.2014. 00:12 ] @
Obzirom da je čak i Microsoft zvanično prestao da podržava Windows XP, bolje instaliraj neki noviji OS nego da reinstaliraš neku zastarelu verziju Windowsa.

Ako taj iMac koji imaš nije baš nešto preterano mnogo star, mislim da bi ti najbolje bilo da staviš OS X Mavericks kao glavni OS... Mavericks je besplatan za vlasnike Apple računara.

E sad, ako ti je Windows XP baš neophodan zbog nekog dosta starog programa koji nije updatovan za nešto novije, instaliraj neku virtuelnu mašinu pod OS X i preko virtuelne mašine koristi stare verzije Windowsa.