[ Zeleni zub @ 26.04.2014. 14:01 ] @
Nisam znao gde tacno da namestim ovu temu, ako sam pogresio neka modovi reaguju.

U LAN-u u realnom vremenu pratim Hikvision IP kameru.
Sistem je WinXP SP3, plejer je VLC 2.1.3

Problem je sto se ponekad (od nekoliko minuta pa do nekoliko sati nakon ukljucenja) VLC plejer “zaglupi” i nece da mi otvori stream, koji inace pratim preko rtsp protokola.

Za to vreme primetim da kamera radi na drugim racunarima u LANu, a i na ovom na kome mi pukne VLC takodje radi stream ako ga otpratim preko Internet exporera na primer (ne moze pod FF zbog ActiveX kontrola).

Probao sam restart programa VLC, probao sam ubijanjem procesa VLC, medjutim, VLC se podigne i otvara druge fajlove, ali stream nece da pokrene.
Jedini regularan nacin sam video da je restart celog racunara i nakon toga VLC proradi, opet od nekoliko minuta do nekoliko sati i opet zakoci...

Zanima me da li neko zna da nije problem neki kes ili bafer koji se prepuni – kako moze da se isprazni, ili mozda da mi preporuci neki drugi plejer za ovu namenu ?

PS
VLC mi je zgodan jer ukljucivanjem opcije “Minimal interface” prozorcic smanjim na zeljenu velicinu i tako cuci u uglu ekrana dok nesto drugo radim, tako da meni i okvir bespotrebno ne zauzimaju prostor.