[ kicha @ 28.04.2014. 12:31 ] @
Da li je normalno za diskove iz skorije proslosti i one klasicne i one od 2.5" za laptopove da vremenom izmestaju lose sketore na spare area i time opada health u HD sentinelu a pri scanu nema losih blokova? Da li je ova degradacija normalna za vecinu modela i prozivodjaca diskova ili se isti smatraju neispravnim i losim cim se ovo pojavi?
[ bachi @ 28.04.2014. 13:32 ] @
Ne, ali je to znak da će u (bliskoj) budućnosti doći do toga da sa nekih delova neće moći da se pročitaju podaci jer će nestati tih rezervnih sektora.

Ako ti je hard za downloadovanje filmova i muzike, onda te briga, teraj dok ne rikne, ali ako su na njemu neki bitni podaci ili počni da praviš redovni backup na drugi hard/medij ili kupi novi hard.

Da li je to normalno za sve proizvođače? Jeste. Mada sam ja u poslednje vreme počeo da izbegavam WD blue i green diskove, dok Black favorizujem. Blue i green crkavaju ko sijalice.
[ bogdan.kecman @ 29.04.2014. 00:41 ] @
i ja sam favorizovao wd black 1T, uzeo oko 10 komada u proteklih 5-6 godina i samo jos 2 komada rade.
4 mrtva wd black-a na stolu ovog trenutka :(, 2 su radila oko 35000 sati i 2 oko 38000 sati, ni na jednom vise ne prolazi ni -t fast :(

da li je 35k sati dovoljno dug vremenski period za disk koji je dosta skuplji od svih ostalih zato sto je "bolji" ne znam, ja licno ne bi rekao...
inace imam jedan WD GREEN 1T koji je skoro klokno 40k sati i jos uvek radi ko prvi dan :D

btw svi ti diskovi su jako malo "akani", sede u par masina koje rade non stop i nemaju nikakve power saving modove da gase hardove ali je io po tim diskovima patetican, vecina tih diskova je formatirana, dobila na sebe neku datu i to je to .. ukupan upis na disk za 35k sati na 1T disku bude 2-3T sto je smesno i on opet crkne :(, pri tome 4 diska su bili u masini sa losom ventilacijom (oni su crkli na oko 20k sati) i radili su na previsokoj temperaturi (50-60C) ali svi ostali trce na 35C max u super provetrenim kucistima .. ma koliko nisam obozavalac seagate-a nijedan mi nije crko dok su WD/Hitachi/IBM svi pomrli ko zecevi :( vise nisam pametan sta kupiti