[ boxikg @ 28.04.2014. 18:09 ] @
Na poslovnom laptopu HP ProBook 4530s (i5 CPU, 4 GB DDR3) na kome je instaliran Windows 8.1 Pro x64 mi se od pre desetak dana dešava sledeće: Prilikom gašenja laptopa, nakon osmočasovnog korišćenja na poslu, izborom opcije Shut down, laptop se ugasi tek nakon 10-tak minuta - ekran se "ugasi" veoma brzo ali sam laptop tek nakon 10-tak minuta (za to vreme dioda koja pokazuje da li hard disk radi ili ne ne svetli uopšte a kad zasvetli ostaje par sekundi upaljena bez prestanka i nakon toga se laptop regularno ugasi). Kada se laptop ponovo uključi sam proces startovanja je takođe sporiji (traje par minuta) nego što je bilo pre. Kada laptop koristim kod kuće i radim na njemu nekoliko sati laptop se gotovo uvek ugasi regularno kako bi trebalo za svega nekoliko sekundi i posle toga svako sledeće startovanje računara je normalno. U oba slučaja i na poslu i kod kuće laptop je stalno na punjaču i tako je bilo oduvek (banka je kupila laptopove pre 2 godine a Windows 8.1 Pro x64 sam instalirao pre otprilike 5 meseci)

Interesuje me u čemu je problem. Ne znam da li bi reinstalacija operativnog sistema nešto promenila. S obzirom da se na laptopu nalazi sve što mi je potrebno za posao veoma mi je važno da se ovo sredi. Unapred hvala.
[ RMAN @ 17.06.2014. 20:53 ] @
Probaj CCleaner-om da ga malo ocistis i odradi mu defragmentaciju.

Jel imas antivirus?
[ Drazenko3 @ 23.06.2014. 23:07 ] @
Da li iste programe koristis i kuci kao i na poslu? Mozda se neki program ne zatvori pa gasenje traje duze. Ne bi ti skodilo i od prasine malo da ga ocistis i zamjenis pastu na procesoru posto ga dugo koristis.