[ ivanivan94 @ 29.04.2014. 07:02 ] @
Stariji računar, CPU :Intel Pentium 4-2667, 2.66 GHz, Ploča :Dell OptiPlex GX270.
Želim da izmerim temperature komponenti,ali ne mogu da izmerim temperature procesora, dok temperature Grafičke karte kao i temperature oba HDD-a izmerim bez problema sa nekim od programa kao HWInfo ili Aida64, Everest...znači samo temperature procesora ne prikazuje u nijednom od ovih programa, a takođe sam probao i u BIOS-u, ali ni tamo nemam informacije o temperaturi procesora.
Inače računar radi dobro ali sam čisto hteo da vidim temperature komponenti, pa da li neko zna u čemu je problem.Hvala.

[ jolemisa @ 29.04.2014. 18:32 ] @
Probaj "CoreTemp".
[ ivanivan94 @ 29.04.2014. 19:13 ] @
Probao sam i Core Temp, kada ga pokrenem izbaci mi poruku: Ovaj Intelov procesor nije podržan. Ovaj program se neće nastaviti ( This intel processor is not supported. This program will not continue.).Valjda je model procesora previše star ili šta...


[ KrkaCiC @ 29.04.2014. 19:43 ] @
Everest ili Aida.
Probaj i CPUID HwMonitor
[ jolemisa @ 30.04.2014. 00:24 ] @
Citat:
ivanivan94:
Probao sam i Core Temp, kada ga pokrenem izbaci mi poruku: Ovaj Intelov procesor nije podržan. Ovaj program se neće nastaviti ( This intel processor is not supported. This program will not continue.).Valjda je model procesora previše star ili šta...



Probaj u pretrazi napisi da je za XP i koliko bit-a,mozda uspe.
[ ivanivan94 @ 30.04.2014. 07:52 ] @
Probao sam i Core Temp for XP,ali nevredi, probao sam i sa CPUID HWMonitor ali ni tu mi neočitava temperature procesora već samo HDD-ova i grafike:



Znači do sada sam probao izmeriti temperature procesora Intel Pentium 4-2667, 2.66 GHz u sledećim programima: Aida64,Everest, HWInfo,CoreTemp,CPUID HWMonitor, SpeedFan i naravno u BIOS-u i nevredi, stvarno ne znam u čemu je problem , znam da je ovo stariji model procesora ali znam da sam mogao meriti temperature i starijih procesora od ovoga (AMD od svega 700 MHz).
Ono na svu sreću sve lepo radi ali sam hteo čisto da izmerim temperature i ovo mi se pre nikada nije desilo na nekom računaru da ni jedan program neočitava temperature CPU.
[ jolemisa @ 30.04.2014. 13:28 ] @
Mozda onda senzori koji ocitavaju temperaturu ne rade ili su mnogo zaprljani ili su otisli.
[ ivanivan94 @ 30.04.2014. 17:31 ] @
Da moguće je da je problem sa senzorima za očitavanje temperature CPU-a,ima logike, u tom slučaju nemogu ništa "popraviti", već redovno čistiti kućište od prašine....Hvala svima na učešću u ovoj temi.