[ vbabic @ 30.04.2014. 20:58 ] @
Kazu madjari " Ezer mester " ... sto ce reci majstor za sve! E tako i ja resih da budem " sam svoj majstor " pa kako to obicno biva, sad ide deo " Dje je Ba zapelo " .
Dakle bio prekid DC ulaznog kabla na Toshiba satellite L 750 ( unutar samog kompa ). Srafciger u sake i polako mu povadih "iznutrice" :). Skinoh kabel DC ulaza, zalemih i spakovah sve nazad. Na sekund dva se ukljuci DVD.. i sve stane. Ponovo da ukljucim .. a on simptome pokojnika. Svetli napajanje i baterija od ledovki .. ali ni mrd da napravi .. ni ventilator ni dvd.. ma nista. E sad.. jali popa da zovem , jal ko ima neku mudirijasku ideju ? Sve mi nesto sumnjivo dok sam skidao jedan "kabelcic" tanak kao papir.. a ide ka dugmencetu za ukljucenje kompa.. da nije izgubio kontakt sa maticnom, a i da jeste.. ne znam kako bih ga ucvrstio nazad , jer nema onaj deo sto ga pritiska.
Dakle gospodo.. ocekujem vase ideje
[ goranvuc @ 30.04.2014. 21:06 ] @
Cimeru, nosi to kod majstora...
[ Ubleha @ 04.05.2014. 21:53 ] @
Taj tanki kablic kao papir i njegov "pritiskac" ima kod majstora pa pravac tamo kao sto ti rece cimer.Zaista ne znam kojim drugim savjetom bi ti se moglo pomoci???
[ gilopile @ 05.05.2014. 02:08 ] @
Flat kabelcic je u pitanju. E sad, koliko ima vodova na njemu? Ako ima samo 2 ili 4 onda se moze i tanjom zicom to premostiti, nikakav problem. Mada taj deo sto ga drzi i pritiska lako mozes napraviti sam od neke plastike ili od slicnog konektora, pa cak i ako je sa vise pinova da se skratiti i upasovati. Naravno, ako je ona varijanta da plastika ulazi sa kablicem u rupu i drzi ga, a ako je ona poluga sistem, jako tesko i moras naci originalni. Sve u svemu, vrlo resivo.

Za prvu ruku isprati vod za start dugme, pa direkt na ploci kratkospoji i vidi da li je uopste do toga da nece da startuje.

Ako ti se ne daju pare za servis, niti te briga da to mora biti original, mozes i sam zalemiti dve zicice na maticnu ( isprati koje dve su za start ) i ugradis na neko zgodno mesto neki mikro tastercic za paljenje i gotovo. Ovo je klasicno budzenje za svoje potrebe....sto da ne. Najcesce taj flet prenosi i power LED i sl., pa ako ti ne smeta sto ne sljasti, onda je to to. U najgorem slucaju, osim start-a, LED-a, prespaja i speakers....Ali to ces sam da vidis sta ide preko njega....

Mozda da bacis koju sliku tog konektora i ploce koju spaja, mozda imam nesto slicno....