[ mandavlado @ 01.05.2014. 02:23 ] @
Pokušao sam da reinstaliram windows xp na ovom laptopu, i pošto ne radi dvd morao sam da uradim to preko fleške. Posle nekoliko neuspelih pokušaja stavio sam hard disk na drugi komp i instalirao windows. Vratio sam ga u laptop i nije hteo da radi sa tim windowsom. Pokušao sam opet sa fleša da instaliram, formatirao se regularno kopirao fajlove i od tad sam izgubio mogućnost boot-ovanja sa hard diska. Bios prepoznaje hard disk, i podešeno je sve kako treba, i kad pokrenem instalaciju sistema regularno se vide particije i koliko su zauzete, ali ne mogu da dovršim instalaciju windowsa. Molio bih nekoga ako se susretao sa ovim problemom ili zna u čemu je problem da mi pomogne.
[ calexx @ 01.05.2014. 11:57 ] @
Da li podmećeš drajvere za sata kontroler na početku instalacije ili si ih eventualno ubacio na instalacioni disk? Ili koristiš neku najbolju nabudženu verziju koja sve sama odradi? A možda je i vreme da pređeš na neki noviji windows pošto je XP otišao u istoriju.
[ mandavlado @ 01.05.2014. 12:04 ] @
Drugarica mi je tražila xp da joj instaliram, jer joj na xp-u brže radi laptop. Nisam probao ništa sa sata drajverima, samo sam pokrenuo instalaciju xp-a.
[ mandavlado @ 02.05.2014. 02:36 ] @
Probao sam da instaliram i win7, ali dobijam ovu poruku kod particionisanja:

Windows cannot be instaled to the disk. This computer´s hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk´s controler is enabled in the computer´s bios meny.

Pregledao sam komplet bios, i nisam našao gde to može da se isključi ili uključi. Boot-ovanje je podešeno kako treba. Vraćao sam i na fabrička podešavanja ali nema efekta.