[ Nemanja a @ 01.05.2014. 09:52 ] @
Kao što na facebook-u postoji opcija da kada se uploaduje fotografija na slici likova se napiše kako se zovu ti ljudi, pa da li neko zna da li postoji aplikacija koja kada se slika neka stena da se isto tako na svakoj steni na stolu piše, npr. muskovit, plagioklas, amfibolit, ... (petrografski koja je stena) ? Nemora da bude besplatno, ako nema za android onda ako neko zna nešto da može kada se prebaci na računar ?

Hvala.

[Ovu poruku je menjao Nemanja a dana 01.05.2014. u 11:06 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.05.2014. 10:28 ] @
Imaš Skitch i za telefon, a sigurno i za Windows (jer ga je bilo svojevremeno za Mac).

Naravno, i bilo koji drugi photo editor će raditi posao (Gimp, Photoshop), pa čak i u Wordu i PowerPointu možeš da uradiš to.
[ Nemanja a @ 01.05.2014. 10:57 ] @
Neznam samo da li si shvatio šta treba, prvi put čujem da to može photoshop, ja hoću da kada slikam neki kamen, da to kamenje telefon (ili računar) sam prepozna koji je to kamen ?

A Skitch, kako on ustvari funkcioniše, kakve komande ima i šta je to ? ...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.05.2014. 11:03 ] @
Nemoguće da će ti telefon, pa i desktop aplikacija sama prepoznati kamen.

Lica prepoznaju jer su stalno jedna te ista, a još na osnovu ličnih crta. Svaki kamen će se ipak više razlikovati od onog prethodnog, plus, nećeš imati potrebu da jedan te isti trguješ po 100 puta, pa da softver (kad bi postojao), nauči da je to taj kamen i nijedan drugi.

Skitch ti daje mogućnost da sam upišeš koji je kamen ili bilo šta što je na slici i tako završiš posao.
[ Nemanja a @ 01.05.2014. 11:11 ] @
Znači ja poslikam kamenje (uzorke), nazovem ih, a kada poslikam neki kamen on upoređuje sa slikama i imenima ?

Zar ne postoji neki softver za geologe .

Citat:
Lica prepoznaju jer su stalno jedna te ista, a još na osnovu ličnih crta.


Ne bih baš rekao, mene je prepoznao kada sam iz ormana izvadio staru sliku i skenirao, gde sam se slikao kada sam imao 5 godina .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.05.2014. 11:21 ] @
Zaboravi na automatsko prepoznavanje. Softver za to ne postoji, jer je broj korisnika koji bi ga koristili daleko manji od broja korisnika kojima treba prepoznavanje lica, a u poređenju sa prepoznavanjem lica je daleko teže.

Možda ti se ključne crte lica nisu promenile mnogo, a možda je i samo pretpostavio da si ti, jer si ti ubacio fotografiju.

Ne gine ti da ručno imenuješ fajlove, taguješ ili upisuješ podatke o kamenju u EXIF fotografije. Mada, onda bi ti bilo jednostavnije ne zamarati se tragovima i EXIF-om, već ih samo premeštati u različite folder, koji će se zvati po imenu kamena čije su fotografije u njemu.