[ freeworld @ 08.05.2014. 18:02 ] @
Zanima me da li sam dobro razumeo cenovnik za roaming,zvao sam korisnicki i iste cene mi rekla mada mi je nelogicno da ka Srbiji kosta minut 115,52 din a ka Norveskim brojevima (nacionalni saobracaj) 53,91.U pitanju je Norveska,operater Mobile Norway.Pretpostavljam da je i cena poruke ista i ka brojevima u Srbiji i ka brojevima u Norveskoj (18.48 din)?
[ zvezdasbg @ 09.05.2014. 01:15 ] @
Dobro si razumeo. :)
Zvanje po Norveškoj je jeftinije od poziva ka Srbiji. Konkretno na tom provajderu. :)
Mobile Norway je najjeftiniji u Norveškoj za korišćenje rominga sa mt:s karticom i samo pazi da je ručno podešena mreža, jer ako je automatski može fon da ti se prebaci na neku drugu pa da sve ispadne skuplje :)
Cena slanja SMS poruka je ista (dakle to što si naveo) gde god da šalješ. Dakle u Srbiju, unutar Norveške, ka Americi ili Japanu.
Nažalost mt:s je jedini naš provajder koji i dalje nema objedinjene roming zone pa je jako bitno kog provajdera u nekoj zemlji koristiš i cene su prilično različite.
[ freeworld @ 09.05.2014. 08:59 ] @
Hvala,podeseno mi je rucno biranje mreze :).
[ zvezdasbg @ 23.05.2014. 14:37 ] @
Uveli i ovi državni slep... roming zone :)))))
http://www.mts.telekom.rs/inde...novine-u-postpaid-romingu.html
[ synn @ 23.05.2014. 16:38 ] @
I naravno poskupeli.
[ srdjan_m @ 24.05.2014. 19:10 ] @
Sta je tacno poskupelo ?
Za vecinu susednih zemalja u onih u okruzenju su cene bile najcesce 150-300 din, zavisno od operatera, a sad je 102-150. U globalu, odlazni pozivi su daleko povoljniji, dolazni su uglavnom jeftiniji (zavisi od zone i operatera), poruke su jeftinije i gprs je povoljniji nego ranije (u evropi), dok je mozda malo skuplji za iostale kontinente. Nesto sitno je poskupelo za MTEL varijante ali je to svejedno, daleko jeftinije nego bilo koja druga opcija.
[ synn @ 25.05.2014. 01:49 ] @
U svakoj zemlji je postojao po neki operater koji je imao odlicne uslove... Sad je sve to isto bilo koga da izaberes.
sada, Italija odlazni poziv u mrezi Vodafon 119,50din, nakon promene 150din.
U sustini u pravu si... Ono sto nam je najpotrebnije, to jeste jeftinije...
[ srdjan_m @ 26.05.2014. 09:31 ] @
quote]synn: U svakoj zemlji je postojao po neki operater koji je imao odlicne uslove... Sad je sve to isto bilo koga da izaberes.
sada, Italija odlazni poziv u mrezi Vodafon 119,50din, nakon promene 150din.
U sustini u pravu si... Ono sto nam je najpotrebnije, to jeste jeftinije...[/quote]

Baš kad si pomenuo italijanske operatere, kod njih je karatkteristično da se naplaćuje GPRS sesija, a i uspostava veze je 50'-60 din tak da mu ovaj novi cenovnik opet dodje isto ili jeftinije.

Jedino sto zaista gubimo, mi kao korisnici, to je sto ce se sad sav GPRS saobracaj tarifirati 100+100kb (a bilo je i povoljnijih varijanti) i sto nema vise jeftinijih lokalnih poziva.