[ Lighter_Fluid @ 10.05.2014. 13:11 ] @
Plastika na maticnoj na koju se kaci kuler je malocas pukla, tj jedan od dva kraja na koje idu zakacke kulera. Uspeo sam sa zicom da improvizujem i sada radi ok, ali temperatura stize i do 80 stepeni, pa me zanima do koliko moze da przi dok ne krene da pravi stetu? Na par stranih komjunitija gledam kako ljudima radi na 30-40 stepeni, znam da meni nije nikad bio ispod 40 ni u idle modu. U pitanju je Phenom 9750.

Mogu li igde naci pomenutu plastiku? AM2+ je socket.
[ gilopile @ 10.05.2014. 13:39 ] @
Odes u neki od servisa i poneses 200g kafe. Sigurno imaju da skinu od neke crknute...

Dok to ne sredis, kuciste postavi na levu stranicu, stavi malo paste, razmazi ravnomerno, stavi hladnjak, malo ga provrti, pritisni i ostavi tako bez da ga uopste kacis sa steznicima. Tako ce ravnomerno leci na procesor i neces imati problema dok to ne sredis, tj. zamenis.
[ Lighter_Fluid @ 10.05.2014. 13:57 ] @
Ocistio sam ga, zamenio pastu i postavio kuciste horizontalno, ali temperatura i dalje dolazi do 80 pri gejmingu. Moze li da radi pri takvoj temperaturi bez stete?
[ gilopile @ 10.05.2014. 14:10 ] @
Da li je temperatura bila niza kada dok nije pukao drzac? To je previse za taj procesor. Nije tu nesto dobro leglo. Ja sam milion puta drzao hladnjak na taj nacin i temperatura procesora je ista kao i kada ga stegnem, mozda par stepeni vise, ali nije strasno. Na koliko obrtaja ti FAN radi? Postavi ga u BIOS-u da radi na MAX i izmeri ponovo. Pogledaj i koje su temperature u BIOS-u. Ako je leglo kako treba, pokazivace oko 35-40...ako nije, ubrzo ce preci 50-60...