[ darkos1 @ 11.05.2014. 11:53 ] @
Imam kalendar aktivnosti u koji hoću da unosim pojedine aktivnosti za pojedine osobe sa datumom od i do nekog datuma ili od nekog datuma i da traje nekoliko dana. Osobe, aktivnost i datum trajanja bi unosio u poseban sheet jedno ispod druge, tako da u kalendaru imam pregled tih aktivnosti.
Ovo bi se moglo uraditi sa uslovnim formatiranjem ali nisam siguran kako jer mi se ponavljaju osobe i aktivnosti.
Evo u prilogu kako ja to zamišljam da bi trebalo da izgleda.
Ako neko ima bilo kakav predlog bio bi zahvalan.
[ Ivek33 @ 13.05.2014. 15:43 ] @
Zašto si kompliciraš posao (bar po mom mišljenju). Zar nije jednostavnije napraviti CF koji zavisi o broju upisanom ćelije po datumima za određeno ime i mjesec u Sheet koji prikazuje mjesece sa obojanim ćelijama. Svaka sportska aktivnost jedna boja.
[ darkos1 @ 13.05.2014. 19:08 ] @
Nije mi jasno šta ste mislili pod CF. Meni treba radi preglednosti kalendar angažovanja osoba, Gde planiram za 200 lica da unesem planirani godišnji odmor za čitavu godinu a onda dodajem pojedine aktivnosti u toku godine. Ako ima kakvo slično rješenje nije problem da se promeni struktura tabele.
pozzz..
[ Ivek33 @ 14.05.2014. 14:39 ] @
Citat:
darkos1: Nije mi jasno šta ste mislili pod CF. Meni treba radi preglednosti kalendar angažovanja osoba, Gde planiram za 200 lica da unesem planirani godišnji odmor za čitavu godinu a onda dodajem pojedine aktivnosti u toku godine.
CF je Conditional Formatting a vidim da si s time već upoznat. Ako već vodiš neku evidenciju radnih dana ili sati po meni ja bi u Workbook napravio 12 Sheets (kao što si napravio shet 'obrazac') sa nazivom za 12 mjeseci i još dodatni u kojem bi bio kumulativ koji bi sve zbrajao po mjesecima.

Na svaki Sheet postaviš CF tako da upisom određenog broja ćelija promijeni boju. npr:
1 - tenis boja X
2 - košarka boja Y
3 - nogomet boja Z
4 - godišnji odmor boja ?
....
Na svakom Sheetu mjeseca dodaš eventualno neke sume koje su ti bitne itd...

U kumulativ Sheet povučeš podatke iz svih 12 mjeseci i razvrstaš. Tako imaš tko je koliko dana bio u kojem mjesecu u nekoj aktivnosti itd itd..
To ti je Workbook za jednu godinu, kasnije samo njenu kopiju iskoristiš za drugu godinu koju prilagodiš novim potrebama.
Nadam se da si me shvatio. pozz
[ darkos1 @ 14.05.2014. 19:16 ] @
Poštovani Ivek33 zahvaljujem na vašem trudu ali mislim da ste me krivo razumjeli, jer smo na istom pravcu ali idemo u različitim smjerovima.
Ja hoću da meni produkt bude na obrascu vizuelna preglednost odsutnosti i angažovanosti lica.
Evo okačiću primjer koji ja već koristim sa nekim funkcijama, ali hoću da ga proširim i poboljšam.
Kad vidite primjer biće vam mnogo jasnije
Hvala još jednom.
pozzz...
[ igorpet @ 14.05.2014. 23:07 ] @
Da li odgovara ovo sto je zakaceno u prilogu? (listovi - plan1 i obrazac1)
Moze se prosiriti sa jos uslova, IF funkcija podrzava do 7 ugnezdjenja a moze i vise uz malo trikova.
Bojenje celija pomocu Cond.For. u Excelu 2007 i navise moze ici sa vise od 3 uslova a sve na osnovu teksta upisanog u celiju.
Ako kojim slucajem preklopimo datume (za razlicite obaveze) onda se prikazuje prvo navedeni uslov (redosled je GO1, GO2,F,K,...)
[ darkos1 @ 18.05.2014. 19:02 ] @
Zahvaljujem na uloženom trudu ali ovo je slično onome što ja već imam. Meni treba da ja nastavim unos u nove kolone u sheetu plan za već postojeće osobe, a da se one u sheetu obrazac obilježavaju u već postojećem redu neke osobe. Moj prvi primer to najbolje oslikava kako sam zamislio, a u ovom drugom sam samo prikazao kako ja već nešto koristim.


pozz..

[ Jpeca @ 19.05.2014. 09:50 ] @
Jedno rešenje je korišćenjem Lookup formule koja vrši pretragu u tabeli plan po više kriterujma (ime, datum u opsegu) i onda vraća aktivnost ako je ima.
Code:
=LOOKUP(1;1/(($B5=plan!$B$2:$B$12)*(D$3>=plan!$C$2:$C$12)*(D$3<=plan!$D$2:$D$12));plan!$E$2:$E$12)

Rezultat te formule se onda koristi u uslovnom formatiranju

Za komentar LOOKUP formule pogledaj LOOKUP formula

Drugo rešenje koristi takođe uslovno formatiranje, ali je umesto komplikovane formule napravljena korisnička funkcija koja radi isto to

[ igorpet @ 19.05.2014. 16:11 ] @
@Jpeca je vec dao odgovor, ali evo i ja sam slicno odradio.
Koristim trenutno Excel 2003 pa nemam mogucnosti da za Con.For. zadam vise od 3 uslova ali ti mozes kao prvi uslov da dodas
=IF((WEEKDAY(G$3;2)=6);1;IF((WEEKDAY(G$3;2)=7);1;0))
i odabers format pozadine sivi i boja fonta takodje ista i onda ce ti vikendi vizuelno biti onako kako si ti obelezio, bitno je samo da ovaj uslov bude prvi u nizu.

Ako imas jos aktivnosti samo dodas jos uslova u Cond.For. i boju samo pazi da prvo slovo bude razlicito tj. sva moraju biti razlicita da bi se primenio razlicit format. Mada nije problem u funkciji LEFT definisati umesto pvog slova prikazuje prva 2.

I ovde nije definisno samo ako se aktivnosti preplicu tj. ako za jedan dan (datum) neko ima dve aktivnosti, i tada ce veci prioritet imati zadnji opseg datuma i aktivnost.


[Ovu poruku je menjao igorpet dana 19.05.2014. u 17:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao igorpet dana 20.05.2014. u 12:00 GMT+1]
[ igorpet @ 20.05.2014. 11:30 ] @
Evo sa korekcijama napomenutim u prethodnoj poruci