[ Astral Projection @ 12.05.2014. 00:10 ] @
Zdravo, skoro sam imao problem sa telekomovim routerom (crnogorski telekom) i kada sam se čuo s njima, momak iz njihove tehničke podrške se ulogovao u moj router i počeo da unosi parametre. Ovo mi se desilo više puta, na optičkom routeru i na adsl routeru. Na oba routera sam promijenio defaultnu admin šifru. Zanima me šta telekom koristi da se uloguje u moj router i kako to radi ako neko zna? Malo sam paranoičan i šta mogu da rade i vide kad se uloguju u moj router sa udaljene lokacije?

EDIT: pravopis

[Ovu poruku je menjao Astral Projection dana 13.05.2014. u 04:47 GMT+1]
[ bachi @ 12.05.2014. 07:53 ] @
Mogu da rade i vide isto što i ti. Teoretski bi mogli da forvarduju portove ka tvom računaru i onda "upadnu" u njega, al drži Windowsov firewall podignut i nema brige.

I SBB može da se kači na cable modem, tako da to nije samo da Telekom radi.
[ coming_soon666 @ 12.05.2014. 10:05 ] @

Pozdrav,
Više informacija ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/TR-069
[ Astral Projection @ 13.05.2014. 03:44 ] @
Hvala za info! Nisam najbolje shvatio na koji način se konektuju. Tačnije nije mi jasno kako ACS inicijalizuje konekciju sa CPE. Pročitao sam wiki i dio PDF specifikacije ali nikako mi nije jasno na koji način uspiju da pričaju sa routerom koji mi pokazuje da su mu svi portovi zatvoreni ako mu skeniram javnu adresu. Postoji li način da im ukinem ovu mogućnost a da nastavim da koristim njihov router? Jel znate možda koji koriste softver za TR-069? Iščitao bih malo više i o tome
[ Aleksandar Đokić @ 13.05.2014. 14:49 ] @
Postoji, mozes iskljuciti TR069 u podesavanjima.