[ StarCraft @ 15.05.2014. 11:04 ] @
Pozdrav, treba mi pomoć oko novog telefona što sam nabavio.
Odmah da se objasnim, ja jesam tehnički potkovan što se tiče računara, ali se ne razumem u mobilne telefone, jer me nikad nisu nešto preterano interesovali, pa me je sada tu malo progutalo vreme :)

Sada sam prvi put nabavio neki android telefon (polovan, nema garanciju) i to HTC Sensation. Međutim, dešava mi se da posle nedelju dana (otprilike) telefon nekako izgubi vezu sa SD karticom, kao da je nema više. Odjednom ne mogu da slikam više ni jednu fotografiju i zvonjava na telefonu se resetuje na one defaultne zvukove (umesto na muziku sa SD kartice). Ono što pomaže jeste da izvadim SD karticu, iskopiram sve sa nje, formatiram je, i iskopiram sve nazad. Onda SD kartica radi opet tako desetak dana i opet isto... Probao sam da promenim 4 različite micro SD kartice od 2, 8, 16, i 32 GB, stim što je ova od 16 GB brža od svih ostalih (klasa 10, ostale su klasa 4). Ali opet isto se dešava. Probao sam i sa različitim vrstama formata (NTFS, FAT32, FAT16) i različitam cluster sajzovima, al opet isto. Probao sam da hard resetujem ceo telefon, tj. da obrišem sve sa njega i instaliram sve aplikacije ponovo i podesim sve setinge i početka, ali se opet isto dešava...

Da li je možda nekome pozat ovaj problem pošto na internetu ne mogu da nađem ništa slično ovom problemu?
[ Nebojsa Milanovic @ 15.05.2014. 11:10 ] @
Meni se slična stvar par puta desila na Samsungu S3.

Odjednom izbaci poruku "SD kartica izvađena nečekivano", međutim sve radi normalno.

Najbliži sam mišljenju da kartica brljavi i da joj je vek pri kraju, pa sam napravio backup.

[ StarCraft @ 15.05.2014. 13:16 ] @
Ne, ovaj ne prijavi ništa, samo jednom hoću da fotkam nešto i... prc! Nema fotke. Ili jednostavno krene da zvoni drugačije.
Kažem, probao sam sa 4 različite memorijske kartice i i dalje isto...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.05.2014. 00:41 ] @
Ako nisu kartice, onda je do telefona :) Nema trećeg.

Jesi baš proverio da li formatiranje kartice ima neke veze, u smislu da bi možda i bez formatiranja neka druga u njemu isto tako radila 10ak dana. Svojevremeno je neko, možda baš na ES-u, prijavio sličan problem. Na kraju je kvar bio u ležištu kartice. Zato pitam da li je format kartice u tvom slučaju bitan.
[ StarCraft @ 21.05.2014. 09:46 ] @
Misliš: da ne pokušavam da formatiram kartice nego samo da zamenim sa onom drugom kada jedna prestane da radi? Ajde baš ću da probam, thnx!
[ StarCraft @ 21.05.2014. 10:13 ] @
Interesantno... bukvalno sam otvorio telefon, izvadio SD karticu, vratio tu istu karticu nazad, i konekcija sa njom je ponovo proradila (?!?!)
[ since1986BC @ 21.05.2014. 11:13 ] @
Leziste kartice je u pitanju. Ja sam slican problem imao na starom "dumb" telefonu.
Desavalo se nekad da se kartica pomeri, telefon ne zapamti uslikano ili ne vidi karticu kad listam muziku/slike - samo izbacim karticu i vratim - problem bi bio resen.
[ StarCraft @ 22.05.2014. 10:07 ] @
Pa da, to je izgleda problem i ovde. Nego sam ja sebe pogrešno uputio na problem kada sam formatirao bio karticu, pa sam onda mislio da moram svaki put, a u stvari bilo je dovoljno da je samo vratim nazad.

Hvala puno!
Da li neko zna jel ovo može da se servisira ili šta da radim po pitanju ovog?
[ since1986BC @ 23.05.2014. 16:25 ] @
Ja bih pokusao da ga sprecim pomeranje odgovarajucim komadicem papira. Ako je moguce.

Ne znam kako bih bio siguran posle servisa da je posao dobro odradjen a pitanje je dal servisiraju tako nesto
i koliko naplacuju.
Meni se nije tako cesto desavalo kao tebi. Ziveo sam sa tim.